۵ توصیه مهم و کاربردی برای یافتن شغلی متناسب با شخصیت تان

۵ توصیه مهم و کاربردی برای یافتن شغلی متناسب با شخصیت تان

آیا می دانید چه چیزی به شما انگیزه زیادی می دهد؟ آیا می دانید چه کاری متناسب با شخصیت شماست؟ شغل مناسب شخصیت شما چیست؟ اگر جواب این سوالات را نمی دانید، نگران نباشید! طبق تحقیقات صورت گرفته درصد زیادی از مردم جهان پاسخ این سوالات را نمی دانند.

برای رسیدن به این جوابها، توصیه هایی را به شما می کنیم که می تواند کمک کننده و مفید باشد :
 

ببینید چه چیزی به شما انگیزه واقعی می دهد.

می توانید به سرگرمی هایی که به شما انرژی می دهد، فکر کنید؟ این می تواند چیزی باشد که از کودکی عاشق انجام دادنش بودید. این می تواند برای دیگران یک وظیفه باشد ولی برای شما یک سرگرمی. این می تواند مسافرت، نقاشی، اختراع، نوشتن، کمک کردن و یا چیز دیگری باشد.

حالا به شغل های مختلفی که وظایف یکسان یا مشابهی دارند، فکر کنید. این می تواند شغلی باشد که دوست دارید حتی بدون دستمزد آن را انجام دهید. شما عاشق آن هستید چون با شخصیت، علایق و تمایلات شما تناسب دارد و فقط آن را برای پرداخت هزینه های زندگی تان انجام نمی دهید.
 

استعدادهایتان را کشف کنید.

اغلب ما عاشق انجام کاری هستیم که هیچ استعدادی در آن نداریم. واضح است که این شغل برای شما بهترین نیست. مناسب ترین شغل برای شما شغلی است که علاوه بر شخصیت و علاقه، با مهارت ها و استعدادهای ذاتی تان تناسب داشته باشد.
 

از دیگران بپرسید.

گاهی دیگران در خصوص اینکه ما در چه کاری بهترین هستیم، قضاوت بهتری دارند. اگر نمی توانید کسی را در اطرافیان پیدا کنید که شما را خوب بشناسد، می توانید از یک مربی یا مشاور کمک بگیرید. به کمک او استعدادهای ذاتی تان را کشف کنید تا بتوانید بهترین مسیر شغلی را برای خود ترسیم کنید.
 

از یک ابزار شخصیت شناسی مناسب و معتبر استفاده کنید.

منابع مختلفی برای یافتن یک تست جامع و معتبر شخصیت شناسی وجود دارد. ما به شما استفاده از تست شخصیت شناسی MBTI را پیشنهاد می کنیم. پس از استفاده از تست و تعیین تیپ شخصیتی خود، می توانید به کمک راهنماهای برنامه ریزی مسیر شغلی، مناسب ترین مشاغل برای خودتان را پیدا کنید.
 

امتحان کنید.

راه دیگر برای یافتن شغل مناسب شخصیت تان، انجام کارآموزی یا کار موقت در شغل مورد نظر است. دوره های کاری موقت خیلی سخت و طولانی نیستند و شما هیچ تعهد خاص و زیادی در قبال شرکت مورد نظر ندارید. در طول کارآموزی یا کار موقت، سعی کنید از وقت تان به درستی استفاده کنید و با کار و محیط کارتان درگیر شوید تا بتوانید به شناخت خوبی برسید. در طی این دوره می توانید به شناخت خوبی از شرکت یا  سازمان مورد نظر نیز برسید. اگر کارفرما کارتان را بپسندد، به احتمال زیاد به شما پیشنهاد کار دائم خواهد داد!
 
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.