کارشناس استقرار نرم افزار و تحصیلات مورد نیاز

کارشناس استقرار نرم افزار و تحصیلات مورد نیاز

دانش و مهارت مورد نیاز کارشناس استقرار نرم افزار

برای هر شغلی دانش و مهارتهایی مورد نیاز است و دانش و مهارتهای مورد نیاز کارشناس استقرار نرم افزار به شرح زیر است:

 • علاقه به حوزه کامپیوتر و فناوری اطلاعات

 • تسلط کافی در کار با کامپیوتر و نرم افزارهای مربوطه

 • دقت و توجه به جزئیات

 • توان حل مساله

 • توان تصمیم گیری به موقع و درست

 • مهارت آموزش دادن به دیگران

 • مهارت های ارتباطی مناسب

 

تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل کارشناس استقرار نرم افزار

کارشناس استقرار نرم افزار بهتر است دارای مدرک دانشگاهی مرتبط با سیستمی باشد که مسئول پیاده سازی و استقرار آن است. لذا معمولا برای استقرار سیستم های مالی و اداری از فارغ التحصیلان رشته هایی همچون حسابداری، مدیریت مالی، مدیریت بازرگانیو برای استقرار نرم افزارهای کارخانه ای از رشته هایی همچون مهندسی صنایع و برای استقرار برخی از نرم افزارهای تخصصی از فارغ التحصیلان رشته مهندسی نرم افزار استفاده می شود.  

 

شخصیت شناسی کارشناس استقرار نرم افزار

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

 

شخصیت شناسی کارشناس استقرار نرم افزار بر اساس تست MBTI :

INTJ این تیپ شخصیتی از توانایی درک سیستم های پیچیده و منطق برخوردار است. او می تواند با کمک خلاقیت خود سیستم های جدید ایجاد کند.  

INTP این تیپ شخصیتی در تحلیل مسایل و ارائه راه حل های مبتکرانه (که از لازمه های این شغل است) تبحر زیادی دارد. او از کار در زمینه های فنی و حل مسایل پیچیده لذت می برد.

ESTJ این تیپ شخصیتی نیاز به سبک کاری سازمان یافته دارد و در جمع آوری، سازماندهی و تحلیل اطلاعات توانمند است.

ISTJ   این تیپ شخصیتی از دقت بالایی برخوردار است و دارای مهارت های فنی خوبی می باشد. او معمولا زمان زیادی را برای کار خود می گذارد.

ISTP این تیپ شخصیتی به رشته های فنی و فهمیدن چرایی و چگونگی کار کردن چیزها علاقه دارد. او مشاهده کننده خوبی بوده و به جزئیات و واقعیات توجه زیادی دارد. استفاده از تحلیل های منطقی به خوبی در کار این تیپ شخصیتی مشهود است.

مطالب مرتبط

1 نظر

 1. Keyvanloo

  باسلام…من رشتم مهندسی صنایع ست و چند روز پیش برای مصاحبه یه شرکت نرم افزاری دعوت شدم،اونجا بهم گفتن که از نظرشون شرایط لازم برای استقرارنرم افزار های حوزه رشته صنایع رو تو صنعت دارم فقط برای اینکه هم اونا مطمن شن و هم خودم متوجه بشم باید چکاری کنم تا چند روز دیگه یه ایمیل براشون بفرستم با این محتوا که دقیقا قراره بعد استخدام چیکار کنم….حالا میخاستم از شما یه راهنمایی بگیرم با توجه به رشته من ایا قراره صرفا کار من اموزش نرم افزار مربوطه به پرسنل کارخونه باشه یا نه کارای دیگه ای هم هس و یا اصلا طبق این متن شما که اشاره کرده بودید برای نرم افزار های کارخونه بهتره تصحیلات صنایع داشته باشیم علتش چیه؟ممنون میشم زودتر جوابمو بدید…

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.