چگونه حسابدار استخدام کنید؟

چگونه حسابدار استخدام کنید؟

وقتی که می خواهید صورت های مالی تان را تنظیم کنید یا اینکه فاکتورهای فروش خود را به صورت مرتب و طبق اصول حسابداری ثبت کنید و یا اینکه گزارش ارزش افزوده یا اظهارنامه عملکرد شرکت خود را به اداره مالیات تسلیم کنید، ممکن است نیاز داشته باشید یک حسابدار استخدام کنید یک حسابدار مجرب و یا یک شرکت خدمات حسابداری.

لیست آموزشگاه های حسابداری

یک کارشناس مالی (حسابداری) همچنین می تواند در خصوص مسایل مالی  مهم به شما و شرکت تان مشاوره بدهد و همه نیازهای حسابداری شما را به طور موثر پاسخ دهند. شرکت های خدمات مالی و حسابداری معمولا با آخرین و جدیدترین قوانین و روش های مالیاتی آشنا هستند و از سوی دیگر استخدام حسابدار به صورت مستقل، کنترل شما رو بر روی کار او راحت تر می کند و استقلال بیشتری به کار و شرکت شما می دهد.  به طور کلی با داشتن یک حسابدار می توانید مسائل مالی و حسابداری خود را به او بسپارید.

مراحل استخدام حسابدار :

 

aid1146273-728px-become-a-college-professor-step-32

 

۱- اول فکر کنید که می خواهید با یک حسابدار کار کنید یا با یک شرکت خدمات حسابداری. قبل از آن باید برای شما روشن باشد که کار مالی و حسابداری شرکت تان در چه حد است و چه انتظاراتی از فرد مسئول این بخش دارید. (برای آشنایی بیشتر با خدمات حسابدار مستقل یا شرکت های خدمات مالی این مقاله را بخوانید)

 

aid1146273-728px-be-comfortable-around-strangers-step-5-version-3

 

۲- در این مرحله با استفاده از روش های مختلف، مشخصات اولیه تعدادی از متقاضیان حسابداری و یا شرکت های خدمات حسابداری را بدست آورید. برای این کار می توانید به موسسات و مراکز رسمی و مرجع در حوزه حسابداری مراجعه کنید (مثلا جامعه حسابداران رسمی ایران، سایت های تخصصی حسابداری مانند دنیای کار و …). همچنین در بسیاری از موارد دوستان، آشنایان و اطرافیان شما افراد یا موسساتی را به شما معرفی می کنند.

aid1146273-728px-become-a-college-professor-step-8-version-2

 

۳- در خصوص افراد یا موسسات معرفی شده تحقیق کنید. در خصوص افراد می توانید رزومه کامل آنها را دقیق بررسی کنید. در مورد موسسات خدمات مالی نیز می توانید به وب سایت های آنها و برخی از شرکت هایی که به آنها خدمات ارائه کرده اند مراجعه کنید.

aid1146273-728px-claim-compensation-for-whiplash-step-24

 

۴- در خصوص نرخ دستمزد حسابداران و یا نرخ خدمات شرکت های خدمات مالی تحقیق کنید. اگر بخواهید با شرکت کار کنید هزینه خدمات آنها بسته به اندازه، تجارب و کارهای قبلی و موقعیت شرکت خدمات مالی متفاوت است. اگر بخواهید با حسابدار مستقل کار کنید، بسته به میزان تجربه و سوابق قبلی، تبحر و توانایی و … حقوق های متفاوتی را دریافت می کنند. 

aid1146273-728px-stop-grandparents-visitation-rights-step-2

 

۵- قبل از تصمیم نهایی، لیست کاملی از کارها و تجارب قبلی، نوع خدمات و هزینه آنها را از شرکت خدمات مالی و یا حسابداری که می خواهید با آن کار کنید بگیرید و مقایسه و بررسی کنید.

aid1146273-728px-become-a-successful-businessman-step-3-version-2

 

۶- سوالات خوب و درستی از این افراد یا شرکت های منتخب برای شناخت بیشتر بپرسید. مثلا بفهمید چه مدتی است که در حوزه مالی و حسابداری مشغول به کار هستند؟ آیا تجاربی در صنعت فعالیت شما داشته اند؟ در چه مدت زمانی می توانند صورت های مالی پایان سال یا اظهارنامه های مالیاتی و یا گزارش های قانونی را برای شما تهیه کرده و ارائه دهند؟

aid1146273-728px-cancel-a-check-step-3-version-3

 

۷- منافعی که از کار با این افراد و یا شرکت خدمات مالی نصیب شما می شود را مشخص کنید. گاهی با استخدام یک حسابدار مجرب یا واگذارکردن فعالیت های مالی و حسابداری خود به یک شرکت خدمات مالی و به دنبال آنها ارائه خدمات درست و به موقع از سوی آنها می توانید هزینه ای را که به آنها می پردازید مثلا از طریق معافیت های مالیاتی یا صرفه جویی های مالی و یا تمرکز بیشتر بر کسب و کار اصلی خود جبران کنید.

aid1146273-728px-claim-compensation-for-whiplash-step-36

 

۸- در این مرحله حسابدار یا شرکت خدمات مالی که متناسب با شرایط و بودجه شماست انتخاب کنید.

 

لیست آموزشگاه های حسابداری

 

درباره نویسنده

من درباره مشاغل، رشته های تحصیلی و کارآفرینی تحقیق می کنم و از طریق نوشتن و ترجمه مقاله، مشاوره و برگزاری سمینار به دانش آموزان، دانشجویان و کارجویان در انتخاب شغل و رشته تحصیلی و یا شروع یک کسب و کار جدید کمک می کنم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.