چگونه انیماتور شوم؟

چگونه انیماتور شوم؟

مهارت های انیماتور

  • خلاقیت و تخیل –  در هر مرحله ای از ساخت انیمیشن از ایده پردازی تا ساخت آن، خلاقیت و تخیل انیماتور عنصری اصلی کمک کننده او می باشد.
  • مهارت خوب در طراحی و مدلسازی
  • صبر و تمرکز – معمولا ساخت انیمیشن زمانبر است گاهی برای تولید یک انیمیشن یک دقیقه ای باید چندین هفته وقت صرف کرد. بنابراین انیماتور باید صبور بوده و با پشتکار روی کار خود تمرکز کند.
  • دقت و توجه به جزئیات – برای دوری از کوچکترین خطا در طراحی و ساخت انیمیشن
  • مهارت های کامپیوتری خوب ترجیحا در استفاده از نرم افزارهای طراحی و گرافیکی

 

رشته تحصیلی مرتبط برای انیماتوری

برای ورود به شغل انیماتور، داشتن علاقه، ذوق هنری، خلاقیت و پشتکار زیاد لازم و ضروری است. داشتن تحصیلات مرتبط نیز بسیار کمک کننده است. رشته انیمیشن در دانشگاه ها موجود است حتی در مقطع کارشناسی ارشد.

البته برخی از انیماتورها تحصیلات دانشگاهی نداشته و از طریق آموزشگاه های موجود، انیمیشن سازی را یاد گرفته اند. ولی عموما کسب علم این حوزه از طریق دانشگاه، در پیشرفت و موفقیت یک انیماتور تاثیر زیادی دارد.

 

تیپ های شخصیتی مناسب انیماتوری

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

 

شخصیت های مناسب شغل انیماتوری بر اساس شخصیت شناسی MBTI

INTP این تیپ شخصیتی از کار خلاق لذت برده و دوست دارد با اشخاص مختلف با زمینه های متفاوت کار کند. او معمولا کار به تنهایی را دوست دارد و ترجیح می دهد با گروه های کوچک که دارای ذوق و استعداد خوب هستند، کار کند.

ESTP این تیپ شخصیتی از اطلاعات فنی و تخصصی خوبی برخوردار بوده و به خوبی می تواند با ابزارها و مواد مختلف کار کند. او عاشق هیجان و کارهای نشاط آور است.

مطالب مرتبط