چطور کارشناس شیمی شوم ؟

چطور کارشناس شیمی شوم ؟

برای ورود به شغل کارشناس شیمی علاوه بر داشتن مهارت و تحصیلات لازم خوبست که تیپ شخصیتی مناسب این شغل را هم داشته باشید.

 

مهارت لازم برای کارشناس شیمی

  • قوی بودن در دروس ریاضی، فیزیک و شیمی
  • داشتن ذهنی پویا و جستجوگر

  • رویکرد منطقی در حل مسایل

  • صبر و پشتکار

  • توانایی تحلیل داده ها

  • مهارت های رهبری و کار تیمی – در صورتی که مسئول گروهی از تکنسین ها باشد.

  • توان کار با کامپیوتر و اینترنت

 

تحصیلات کارشناس شیمی

فارغ التحصیلان رشته شیمی  (در گروه علوم تجربی و یا در گروه ریاضی و فنی) و فارغ التحصیلان رشته مهندسی شیمی در سطح کارشناسی و یا مقاطع بالاتر می توانند وارد این شغل شوند.
 
 

شخصیت شناسی کارشناس شیمی

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند. 
 
به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.
 

شخصیت شناسی کارشناس شیمی بر اساس تست MBTI

INTP این تیپ شخصیتی دوست دارد با مفاهیم پیچیده و جدید سر و کار داشته باشد. کاری همراه با بررسی و پژوهش و بدور از بوروکراسی و مقررات اضافی مطلوب او می باشد.
 

آیا تیپ شخصیتی خود را می شناسید؟ آیا می خواهید بدانید این شغل مناسب شما هست یا نه؟

اکنون برای استفاده بهتر از نتایج این بخش، ابتدا وارد این صفحه شوید و با مطالعه دقیق آن، تیپ شخصیتی خود را تعیین کنید. سپس نتایج بررسی تیپ شخصیتی خود را با تیپ های شخصیتی بالا تطبیق دهید. باز هم یادآوری می کنیم که این تست یک ابزار کمکی است و اگر نتایج آن با یکی از تیپ های شخصیتی یاد شده منطبق بود، شما احتمالاً با این شغل احساس رضایت بیشتری خواهید کرد.

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.