چقدر با وضعیت کاری ، حقوق و درآمد دادیار آشنا هستید؟

چقدر با وضعیت کاری ، حقوق و درآمد دادیار آشنا هستید؟

فرصت شغلی و بازارکار دادیاری 

دادیار در دادسراها می تواند مشغول به کار شوند. در مناطقی که دادسرا نباشد، دادیار به عنوان بازرس علی‌البدل فعالیت می کند. دادیار باید ۱۰ سال اول خدمت خود را طبق صلاحدید قوه قضائیه و در مناطقی که قوه قضائیه تعیین می‌کند، به انجام برساند.

دادیار در صورت گرفتن ترفیع و پست های بالاتر از جمله قاضی، می تواند در سایر بخش ها و سازمان های قضایی کشور نیز مشغول به کار شود.

 

حقوق و درآمد دادیار

در خصوص میزان حقوق و درآمد دادیار در کشور می توان گفت، در بخش دولتی میزان حقوق و درآمد دادیار مطابق با قانون مدیریت خدمات کشوری تعیین می شود. برای دریافت جزئیات این قانون روی لینک زیر کلیک کنید :

محاسبه حقوق و مزایا در قانون مدیریت خدمات کشوری

دادیاران با توجه به گروه های شغلی تعریف شده در قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق دریافت می کنند. اطلاعات دقیقی از میزان دریافتی آنها در دسترس نمی باشد. با توجه به اینکه دادیاری شغلی حساس و پرمخاطره است، بدیهی است دادیاران باید از نظر مالی در سطح خوبی باشند تا از طرفی ریسک های موجود در این شغل تا حدی پوشش داده شود و از طرفی مشکلات مالی زندگی نتواند بر تصمیمات دادیاران تاثیر بگذارد.

 

مطالب مرتبط

4 نظر

  1. سید سعید

    تمام نارضایتی بسیاری از ملت عزیز ایران ،از دست همین دادیاران جوان و احساسی که برخورد ناشایستی با ارباب رجوع دارن و همه مراجعه کنندگان رو به چشم منفی نگاه میکنن که متاسفانه به علت عدم اطلاع از قانون خیلی از ملت ما نمی توانن از این دادیارها شکایت بعمل بیارن مثلا شخصی به خاطر هتک حرمت شکایت بعملدمیاورد در عین حال خود دادیار در حین ثبت اظهارات طرفین خودش به متهم فحاشی میکند که خود شاکی از کار ایشون مآیوس میشه هرچند سوتفاهم پیش نیاید تعداد از دادیارها اینطور هستن که به نظر بنده میبایست زمان مصاحبه شخصیت شخص ملاک انتخاب واقع گردد امیدوارم مطلب بنده نافذ واقع گردد

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.