چگونه نوازنده شوم؟ چه مهارت ها و تحصیلات و شخصیتی مورد نیاز است؟

چگونه نوازنده شوم؟ چه مهارت ها و تحصیلات و شخصیتی مورد نیاز است؟

اگر استعداد خوبی در موسیقی دارید و از اجرای آن برای دیگران لذت می بیرید، شغل نوازندگی برای شما مناسب است. اما علاوه بر این، مهارت لازم و تحصیلات مرتبط و نیز شخصیت مناسب نوازنده را نباید از نظر دور داشت.

 

مهارت و توانمندیهای مورد نیاز نوازندگی

  • استعداد و ذوق هنری در موسیقی

  • علاقه فراوان به هنر موسیقی

  • خلاقیت

  • اعتماد به نفس و انضباط

  • انگیزه و اراده

  • توانایی تحمل ساعات کاری طولانی و تمرین مداوم

  • توانایی انجام کار تیمی – جهت همکاری با سایر اعضای یک تیم موسیقی

  • سلامت شنوایی

  

تحصیلات لازم برای ورود به شغل نوازندگی

علاقه مندان برای ورود به شغل نوازنده می توانند در رشته های  دانشگاهی مربوطه از جمله نوازندگی موسیقی ایرانی و نوازندگی موسیقی جهانی در دانشگاه های دولتی و علمی و کاربردی تحصیل کنند.

علاوه بر تحصیلات آکادمیک، آموزشگاه های موسیقی زیادی در کشور هستند که در این حوزه ها آموزش می دهند. افرادی که نمی خواهند وارد دانشگاه شوند و به این شغل علاقه زیادی دارند، می توانند در این آموزشگاه ها دوره های لازم را بگذرانند.

در نوازندگی مانند بسیاری از رشته های هنری، داشتن پشتکار، تمرین زیاد و کسب تجربه های مختلف، در موفقیت یک نوازنده تاثیر زیادی دارد.
 

شخصیت شناسی نوازنده

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.
 
به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.
 

شخصیت شناسی نوازنده بر اساس تست MBTI

INFP  این تیپ شخصیتی دوست دارد خود و نظراتش را به شکلی خلاقانه ابراز کند و در کار خود آزادی فردی و انعطاف پذیری داشته باشد. بسیاری از INFP ها خود را هنرمند می دانند حتی اگر از این راه امرار معاش نکنند. برخی از آنها معتقدند هنرمندی ویژگی است که در وجود آنها است.

ESFP این تیپ شخصیتی از زیبایی شناسی فراوانی برخوردار بوده و دوست دارد هنر خود را برای دیگران به نمایش بگذارد. او از سرگرم کردن دیگران لذت می برد.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.