مشاغل مناسب شخصیت های عددی

مشاغل مناسب شخصیت های عددی

به دنبال یافتن شغل مناسب خود هستید ولی نمی دانید از کجا باید شروع کنید؟ دراینجا راه را به شما نشان می دهیم.

با بررسی تیپ و نوع شخصیت خود و سپس مطابقت دادن مشاغل مختلف با آن، به احتمال زیاد می توانید شغلی را پیدا کنید که از انجام آن لذت ببرید.

 

شخصیت عددی چیست؟

اعداد، اعداد، اعداد. برخی از افراد از ریاضیات متنفرند ولی همیشه می توانند درک کنند که چرا ۱ +۱ =۲ می شود. اگر شما ذهنی تحلیل گر دارید و می توانید آمارها و حجم زیادی از داده ها را به خوبی درک کنید، شانس خوبی دارید که بتوانید مشاغلی را پیدا کنید که نیازمند این ذهن خلاق و استعداد عددی شما هستند.

 

ویژگی های شخصیتی :

اگر شما بیش از ۵ ویژگی زیر را دارید، شما دارای شخصیت عددی هستید :

 • من عاشق پازل هستم
 • ریاضیات درس مورد علاقه من در زمان تحصیل بود
 • از حجم زیادی از داده ها نمی ترسم
 • من همیشه در تجزیه و تحلیل موضوعات مختلف قوی هستم
 • از یک کار اداری بدم نمی آید
 • من خودم را یک فرد علمی می دانم
 • اعداد نقطه قوت من است
 • دیگران من را به عنوان حل کننده مشکلات می شناسند
 • من به خوبی می توانم در اعداد یک الگویی را پیدا کنم
 • من به توانایی های عددی خودم اطمینان دارم

آیا شما شخصیت عددی یا تحلیلی دارید؟ اگر نه پس لازم است بار دیگر شخصیت های شغلی را مرور کنید.

 

مشاغل عددی و تحلیلی

شخصیت های عددی و تحلیلی تقریبا در هر کسب و کاری که تصور کنید مورد نیاز هستند. معمولا حقوق و پرداخت های خوبی نیز به این افراد می شود به خصوص اگر شما فردی توانمند و موفق در این حوزه باشید.

 

حسابدار : تقریبا همه شرکت ها از خدمات یک حسابدار استفاده می کنند. چه این شرکت در یک شهرستان کوچک باشد یا در اینکه در یکی از کلان شهرهای کشور. به طور کلی فرصت های شغلی و استخدامی خوبی در این حوزه وجود دارد. به طوری که می توان گفت در سال های اخیر بیشترین تعداد آگهی های استخدامی مربوط به شغل حسابداری است.  

 

مشاغل بانکی : این بخش شامل مشاغل مربوط به بانک می شود از جمله متصدی یا کاربر بانک، معاون شعبه بانک، رئیس شعبه بانک و یا پست های مختلف در بخش ستادی و مدیریتی بانک ها

 

حسابرس : حسابرس ها اسناد و مدارک مالی شرکت ها را بررسی کرده تا از درستی اسناد و پرداخت درست مالیات شرکت ها اطمینان حاصل کنند. حسابرس هایی که از تجربه و سابقه خوبی برخوردارند، درآمدهای مناسب و بالایی نیز دارند.

 

مامور خرید : اگر فردی هستید که می توانید پولی را که دارید به خوبی مدیریت کنید و با آن اجناس و لوازم مورد نیاز را خریداری و تهیه کنید، این شغل می تواند برای شما مناسب باشد.

 

بورس باز  (تحلیلگر مالی) : اگر درک خوبی از اقتصاد و بازارهای مالی دارید، می توانید حتی در شرایط بحرانی بهترین تصمیم را در مورد استفاده درست از پول خود و دیگران در خرید و فروش سهام های مختلف بگیرید. تحلیلگر مالی (بورس بازی) می تواند شغل مناسبی برای شما باشد.

 

معلم ریاضی : اگر عاشق اعداد و ارقام هستید و می خواهید که بچه ها و جوانان را نیز عاشق این بخش کنید، شاید معلم ریاضی بتواند  شغل مناسبی برای شما باشد. خیلی از ما معلمان ریاضی خوبی نداشتیم . وجود یک معلم خوب ریاضی می تواند بسیار شرایط مساعد و متفاوتی را بوجود بیاورد.

درباره نویسنده

من درباره مشاغل، رشته های تحصیلی و کارآفرینی تحقیق می کنم و از طریق نوشتن و ترجمه مقاله، مشاوره و برگزاری سمینار به دانش آموزان، دانشجویان و کارجویان در انتخاب شغل و رشته تحصیلی و یا شروع یک کسب و کار جدید کمک می کنم.

مطالب مرتبط

4 نظر

 1. سجاد

  سلام دانش آموز رشته ی ریاضی هستم و به شدت هم رشته ی تحصیلم رو دوست دارم اما با توجه به نابسامانی بازار کار رشته ی ریاضی نسبت به آینده ی خودم بسیار دلسرد شدم خواهشا به من بگیرد کجا میتوانم یک آمار دقیق از مهندسین در ایران بدست بارم آیا بازار کار رشته ی ریاضی تا این حد خراب است؟

  پاسخ
 2. ستاره

  سلام مطلب خیلی خوبی بود من خیلی دوست دارم معلم ریاضی بشم ولی نمیدونم چطوری ؟؟؟؟
  من دانشجوی رشته حسابداری هستم ایا با رشته حسابداری میشه معلم شد

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.