مشاغل مناسب شخصیت های عمل گرا

مشاغل مناسب شخصیت های عمل گرا

مطمئن نیستید که چه شغلی مناسب شماست؟ ما معمولا از کودکی نقشه راهی برای شغل آینده مان نداریم. برخی افراد سالها در شغل هایی هستند که علاقه ای به آن ندارند و حتی از آن متنفرند. اجازه ندهید در این شرایط قرار بگیرید. در اینجا ما کمک می کنیم شغل مناسب تان را پیدا کنید.

 

شخصیت عمل گرا چیست؟

آیا شما «عامل»هستید؟ می دانید عامل کسی است که شغلی را بر عهده می گیرد و در هنگام مشکلات نیز راه حل های لازم را پیدا می کند. افراد عملگرا دو دسته اصلی هستند : آنهایی که تنها از برعهده گرفتن یک شغل و انجام آن در مواجهه با سختی ها لذت می برند و گروهی دیگر که توانایی خوبی در کارکردن با دست و تعمیر اشیا و گاهی ایجاد چیزهای جدید دارند.

 

ویژگی های شخصیتی :

اگر بیش از ۵ مورد از این ویژگی ها را دارید، شخصیتی عملگرا دارید:

  • من تنهایی به خوبی کارمی کنم
  • من آنقدر درگیر یک کار یا شغل می شوم تا آن را کامل انجام دهم
  • من فردی عملگرا، زرنگ و فعال هستم
  • انجام کار پشت میز و در ساعت های مشخص مرا دچار وحشت و تشویش می کند
  • اگر چیزی بشکند من یکی از افرادی هستم که معمولا سعی می کنم آن را تعمیر کنم
  • من با اشیا و ابزار خوب کار می کنم
  • من اول عمل و بعد فکر می کنم
  • من از فعالیت های فیزیکی لذت می برم
  • من خودم را حل کننده مسایل می دانم

آیا شخصیتی عملگرا دارید؟ اگر نه دوبار شخصیت های مختلف را باید بررسی کنید…

 

مشاغل مناسب برای شخصیت های عمل گرا

به  دنبال مشاغلی هستید که بیشترین تناسب را با شخصیت عملگرایتان داشته باشد؟ ما به شما کمک می کنیم تا از کارتان لذت برده و موفق باشید.

افراد عملگرا در همه نوع شرکت و سازمانی مورد نیاز هستند. کارهای زیادی است که شما به عنوان یک شخصیت عملگرا می توانید انجام دهید :

 

کار های ساختمان سازی 

 این واضح است که شخصیت های عملگرا در صنعت ساخت و ساز موفق هستند زیرا در این بخش انجام کارها از همه چیز مهم تر است. از انجام کارها در کارگاه ها ی ساختمانی تا مدیریت آنها، فرصت های زیادی وجود دارد که شما می توانید از آنها درآمد مناسبی کسب کنید.

 

مأمور نیروی نظامی 

مشاغل نظامی از جمله کارهای کاملا عملی و اجرایی است که با شخصیت عملگرا تناسب خوبی دارد. حوزه نظامی شامل ارتش (نیروی زمینی، دریایی ، هوایی و …)، سپاه و سایر نیروهای دفاعی کشور می شود. شغل هایی که در این حوزه هستند دامنه وسیعی را در برمی گیرد از آشپزی گرفته تا تدریس و پزشکی.

 

لوله کش/ برقکار 

تعمیر لوله ها و سیم کشی برق ممکن است کار جذابی به نظر نرسد اما اگر شما شخصیتی عملی باشید می توانید درآمد خوبی از این کارها کسب کنید به خصوص اگر تیم کاری شکل دهید و آنها را مدیریت کنید. بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته های مختلف سالهاست در جستجوی شغلی خوب  و پردرآمد هستند در حالی که شما با اینچنین مشاغلی می توانید از بسیاری از آنها جلوتر رفته و پیشرفت کنید.

 

آتش نشان 

این مشاغل از سایر کارها بسیار متفاوت اند. شما باید همیشه آماده اهدای جان خود باشید. شما باید فرد مراقبت کننده، وقت شناس و از نظر فیزیکی متناسب  و در عین حال باید عملگرا و فعال باشید. حل به موقع مشکلات و به تعویق نیانداختن آنها از مهم ترین اصول این مشاغل است.

 

آشپز

این ممکن است عجیب باشد ولی آشپزهای ماهر اغلب افرادی بسیار خلاق و  شیفته کارشان هستند. آنها باید افرادی  بسیار عملگرا باشند. تهیه  و پخت به موقع غذا و تنظیم وظایف مختلف و دشوار بخش های اصلی این شغل سخت و پردرآمد هستند و تنها افراد عملگرا می توانند به راحتی از عهده آنها برآیند.

درباره نویسنده

من درباره مشاغل، رشته های تحصیلی و کارآفرینی تحقیق می کنم و از طریق نوشتن و ترجمه مقاله، مشاوره و برگزاری سمینار به دانش آموزان، دانشجویان و کارجویان در انتخاب شغل و رشته تحصیلی و یا شروع یک کسب و کار جدید کمک می کنم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.