چطور مدیر امور اداری شوم؟

چطور مدیر امور اداری شوم؟

مهارت لازم برای مدیر امور اداری شدن

  • مهارت های ارتباطی – برای ارتباط داشتن و همکاری مناسب با بخش های مختلف، مدیران ارشد و افراد خارج از سازمان

  • دقت بالا و توجه به جزئیات – چون  مدیر امور اداری بر چندین بخش مهم نظارت دارد، برای جلوگیری از هر گونه اشتباه و خطا به خصوص اشتباهات مالی  باید دقت زیادی داشته و به همه جزئیات توجه کند.  

  • مهارت های رهبری و مدیریتی – از آنجا که وظایف مدیر امور اداری در حوزه چندین بخش سازمان یا شرکت می باشد، او باید به خوبی بتواند بر همه آنها نظارت داشته و به خوبی آنها را با هم هماهنگ کند. از طرفی باید مدیریت  کلیه امور بخش اداری و کارکنان آن را نیز بر عهده داشته باشد.

 

رشته های تحصیلی مرتبط با شغل مدیر امور اداری

برخی شرکت ها و سازمان ها برای استخدام مدیر امور اداری تاکید بیشتری بر تجربه کاری مرتبط نسبت به مدرک تحصیلی دارند. اما مسلما برای هر شغلی اگر فرد مدرک دانشگاهی مرتبط داشته باشد، در آن شغل موفق تر خواهد بود. به هر حال در استخدام مدیر امور اداری عمدتا از فارغ التحصیلان رشته های زیر دعوت می شود  :
  • مدیریت (به ویژه گرایش های دولتی و بازرگانی)

  • امور اداری

 

تیپ های شخصیتی مناسب برای مدیر امور اداری

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

 

تیپ های شخصیتی مناسب این شغل بر اساس تست شخصیت شناسی MBTI

 ISFJ این تیپ شخصیتی توان خوبی در سازماندهی داشته و توجه زیادی به جزئیات دارد.

ESFP این تیپ شخصیتی دوست دارد با مردم در ارتباط باشد. این تیپ شخصیتی حداکثر تلاش خود را برای رفع خواسته های مراجعان انجام می دهد. او به جزئیات توجه زیادی دارد.

 

مطالب مرتبط