مشاغل مناسب شخصیت های مراقبت کننده

مشاغل مناسب شخصیت های مراقبت کننده

احساس خوبی ندارید؟ شاید تابحال شغلی نداشته اید و یا به دنبال کار متفاوتی هستید. اینکه فکر کنید افرادی که عاشق کارشان هستند، افراد خوش شانسی هستند، فکر درستی نیست. آنها تنها نوع شخصیت شان را شناخته اند و بر مبنای آن انتخاب های شغلی خود را انجام داده اند.

 

شخصیت مراقبت کننده چیست؟

این یک ویژگی انسانی ما است که دوست داریم به دنبال علایق مان باشیم. برخی از افراد طبیعتا دارای ویژگی مراقبت کننده هستند، آنها افرادی فداکار و دوستدار کمک به دیگران اند. اگر شما نیز اینطور هستید، شخصیتی مراقبت کننده دارید.

 

ویژگی های شخصیتی

اگر بیش از ۵ مورد از ویژگی های زیر را دارید، شخصیت شما مراقبت کننده است :

 • من معمولا نیازهای دیگران را به نیازهای خودم ترجیح می دهم
 • من فردی هستم که همیشه دوستانم در هنگام نیاز برای کمک گرفتن به سراغ من می آیند
 • با گوش دادن به حرف دیگران وقتی نیاز دارند، مشکلی ندارم
 • اگر کسی دچار مشکل بشود، برای کمک به او هر کاری انجام می دهم.
 • ایجاد احساس خوب در دیگران، حال من را خوب می کند
 • من شغلی را که در آن با دیگران ارتباط نزدیک داشته باشم، دوست دارم.
 • دیگران من را فردی کمک کننده می دانند
 • من در شرایط مختلف آرامش خودم را حفظ می کنم
 • من دوست دارم کار متفاوتی انجام دهم

خوب آیا شما شخصیت مراقبت کننده دارید؟  اگر نه دوباره شخصیت های دیگر را بررسی کنید…

 

مشاغل مراقبتی

مشاغل مراقبتی مناسب افرادی است که طبیعتا دارای شخصیتی مراقبت کننده هستند. افرادی که دیگران را مقدم بر خود می دانند. اگر شما این ویژگی را دارید مشاغل مختلفی وجود دارد که مناسب شماست و می توانید انجام دهید. هرکدام از آنها به سطوح مختلفی از مهارت ها و صلاحیت ها نیاز دارد.

 

مددکار

مددکاری ممکن است مثل برخی از مشاغل جذاب و اغواکننده نباشد. ولی مددکاران نقش بسیار مهم و اساسی در حفاظت از افراد پر ریسک جامعه دارند و این می تواند بسیار کار باارزشی باشد.

 

کارمند یا فعال سازمان خیریه

کار در سازمان های خیریه تنها به معنی جمع آوری پول از مردم در خیابان ها نیست. این بخش مشاغل مختلفی را شامل می شود از جمله اینکه بسیاری از کارکنان خیریه در شرایط نامساعد وسخت در کنار برخی از مردم زندگی می کنند و به آنها کمک می کنند.

 

کارکنان بخش سلامت

کارکنان حوزه سلامت شامل پرستارها، پزشکان و هر فرد دیگری که در صنعت سلامت فعال اند می شوند. ساعت های کاری طولانی با پرداخت محدود، مگر اینکه در پست های مدیریتی باشید (البته در سیستم دولتی). برخی از کارکنان حوزه سلامت مانند پزشکان که به صورت خصوصی کار می کنند، درآمد های مناسبی نیز دارند. در مجموع به دلیل فرهنگ موجود در جامعه که برای مشاغل این حوزه به خصوص پزشکی ارزش زیادی قائل هستند، گرایش عمومی خوبی به این نوع شغل ها وجود دارد. البته افرادی نیز هستند که به دلیل حس انسانی و بشردوستانه خود، دوست دارند وارد این مشاغل شوند.

 

درمانگر/ مشاور

فرصت های شغلی زیادی در این بخش موجود است که البته نیاز به مهارت ها و مطالعات زیادی دارند. با توجه به افزایش برخی از مشکلات جسمی و روحی در بین مردم، نیاز به این مشاغل رو به افزایش است. بنابراین فرصت های شغلی و استخدامی خوبی در جامعه وجود دارد و اگر فردی حرفه ای و متخصص در این حوزه باشید، درآمد مناسبی نیز می توانید کسب کنید.

 

مطالب مرتبط

4 نظر

 1. sevda

  عالی بود من در رابطه با انتخاب شغل و رشته ام مشکل دارم یک سال دیگر برای انتخاب رشته ام وقت دارم ولی یکم عجولانه عمل می کنم.

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.