مشاغل مناسب شخصیت های علمی و آکادمیک

مشاغل مناسب شخصیت های علمی و آکادمیک

برای یافتن شغلی که عاشقش هستید اول باید نوع شخصیت تان را شناخته و سپس شغل متناسب با آن (علایق، احساسات و …) را پیدا کنید.

 

شخصیت آکادمیک چیست؟

آکادمیک کلمه ای است که می تواند تا حدی افراد علمی و باهوشی را که دوست دارند یاد بگیرند ویاد بدهند را توصیف کند. افراد آکادمیک افرادی هستند که به دنبال ارائه خدمتی علمی به جامعه خود هستند.

 

ویژگی های شخصیتی

اگر شما بیش از ۵ مورد از ویژگی های زیر را دارید پس دارای شخصیتی آکادمیک هستید:

  • من همیشه در مدرسه جزء بهترین بودم
  • من از مطالعه و یادگیری لذت می برم
  • کار کردن در دانشگاه به صورت خاص و ویژه ای مناسب من است
  • من همیشه به دنبال یادگیری بیشتر در مورد چیزهایی هستم که برایم جالب است
  • من به طور طبیعی کنجکاو هستم
  • من همیشه زیاد سوال می پرسم
  • از نظر من دانش و علم، قدرت است
  • نتایج امتحانات من خیلی خوب بوده است
  • من عاشق یادگیری چیزهای جدید هستم
  • من به توانایی های علمی ام ، اطمینان دارم

آیا شما فردی آکادمیک هستید؟ اگر نه ، باید دوباره شخصیت های مختلف را بررسی کنید…

 

 شغل های آکادمیک

افراد آکادمیک موقعیت شغلی خوبی دارند زیرا افراد کمی هستند که بتوانند مطالعه و تحقیق را در حد لازم برای مشاغل علمی انجام دهند. مشاغل آکادمیک نیازمند مجموعه ای از مهارت های هستند که تنها افرادی که دارای شخصیتی آکادمیک هستند علاقه دارند که این مهارت ها را داشته باشند…

 

معلم/مدرس 

این واضح است که یکی از بارزترین مشاغل مناسب شخصیت های آکادمیک، تدریس و معلمی است.

 

سیاستمدار

 این شغلی است که بسیاری از افراد به آن وارد نمی شوند ولی بدون این شغل، بسیاری از چیزها متوقف شده و دچار اختلال می شود. دموکراسی توسط سیاستمداران انتخاب شده اجرا می شود و نیز بسیاری از کارهای متفاوت و موثر در کشورها توسط این افراد انجام می شود. همچنان که درآمد خوبی نیز دارند.

 

وکیل 

وکلا بخش مهمی از جامعه را تشکیل داده  و درآمد خوبی نیز بابت کارشان دریافت می کنند. اگر به دنبال موفقیت بوده و به اندازه کافی باهوش هستید، چشم انداز این شغل بسیار عالی است.

 

کتابدار

حالا فضا کمی تغییر می کند. کتابداران بدور از شهرت هستند آنها آرام در گوشه ای از کتابخانه نشسته اند و اگر زیاد حرکت و سر و صدا کنید، عصبانی به شما تذکر می دهند. این روزها کتابداران منابع مهم و خوبی برای جستجوی علم و دانش برای همه هستند.

 

محقق / پژوهشگر

زمینه های علمی و تحقیقاتی زیادی از جمله شیمی، فیزیک، زیست و …. وجود دارد ولی ویژگی ها و مهارت های فردی مورد نیاز برای رسیدن و موفق شدن در یک شغل علمی، یکسان است. شما برای این شغل باید ذهنی علمی داشته و آماده وقف زندگی خود برای انجام تحقیقات و رسیدن به نتیجه باشید. پژوهشگر علوم کامپیوتر یکی از مشاغلی تحقیقاتی و پژوهشی است که برخی از افراد علاقه زیادی به آن دارند. 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.