مشاغل مناسب شخصیت های خلاق

مشاغل مناسب شخصیت های خلاق

مطمئن نیستید که چه شغلی مناسب شماست؟ نمی دانید چه گروه از مشاغل با نوع شخصیت شما تناسب دارد؟ شاید به تغییر شغل می اندیشید. با متناسب کردن شغل و شخصیت تان می توانید از زندگی کاری تان لذت زیادی ببرید.

 

شخصیت خلاق چیست؟

افراد خلاق این استعداد را دارند که از هیچ ، چیز جدیدی ایجاد کنند این می تواند یک داستان، یک آهنگ، تاسیس یک شرکت و حتی یک سبک موی جدید باشد. این کار راحتی نیست و اگر شما طبیعتا از ایجاد چیزهای نو لذت می برید، پس فردی خوش شانس هستید.

 

ویژگی های شخصیتی        

اگر بیش از ۵ مورد از ویژگی های زیر را دارید، پس از شخصیت خلاقی برخوردارید:

 • من انرژی بسیار زیادی دارم
 • من از بیان ایده هایم خجالت نمی کشم حتی اگر از دید دیگران احمقانه به نظر بیاید.
 • من فردی سرزنده و بازیگوش هستم
 • من قدرت تخیل خوبی دارم
 • من نسبت به چیزهایی که از آنها لذت می برم، بسیار مشتاق و علاقه مندم
 • من از سرگرمی و تفریحات لذت می برم
 • من فرد حساسی هستم
 • من خودم را فرد هنرمندی می دانم
 • من از ایجاد چیزهای جدید لذت می برم
 • من دید خیلی بازی دارم و تمایل به شنیدن ایده های جدید دارم

حال آیا شما شخصیتی خلاق دارید؟ اگر نه، باید دوباره شخصیت ها را بررسی کنید…

 

مشاغل خلاقانه برای آدم های خلاق

در بخش قبل با شخصیت خلاق آشنا شدید. در اینجا به دنبال یافتن مشاغلی متناسب با شخصیت و مهارت هایتان هستید.

افراد خلاق تمایل دارند ویژگی های شخصیتی شان از جمله مهارت های فردی، علایق و اشتیاق خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. لیست زیر،  مجموعه ای از مشاغلی که مناسب شخصیت خلاق شماست را بیان می کند…

 

آهنگ ساز نوازنده 

نواختن ابزار موسیقی، آواز خواندن و …. صنعت موسیقی بسیار مطلوب و جذاب است. راه های مختلفی برای ورود به این حوزه وجود دارد از جمله یک متصدی صدا (صدابردار) تا یک مدرس موسیقی.

 

آرایشگر 

این حوزه نیز به خلاقیت بسیار مرتبط است. اکثر آرایشگران و متخصصان حوزه زیبایی مطرح و برجسته، واقعا در حد غیرقابل باوری خلاق و نوآور هستند. آنها در بسیاری از مواقع سبک ها و مدهای جدیدی را ایجاد و به دیگران عرضه می کنند.

 

طراح مد و لباس

این حوزه قطعا بسیار جذاب است. اگرچه طراحان مد لباس بسیار خلاق هستند ، اما مشاغل  حوزه مد تنها به طراحی و تهیه لباس محدود نمی شود. خریداران، تامین کننده ها، تاجرها، مانکن ها و … بخشی از آنها هستند. فرصت های شغلی در این حوزه بسیار زیاد می باشد.

 

روزنامه نگار/نویسنده/سردبیر

نوشتن و ویرایش مجلات، وب سایت ها ، روزنامه ها و کتاب ها نیاز به خلاقیت زیادی دارد. اگرچه این صنعت بسیار رقابتی است، فرصت های بسیار زیادی در آن وجود دارد.

علاوه بر موارد ذکر شده، مشاغل زیاد دیگری در این بخش وجود دارد که می توانید انتخاب کنید، فیلمنامه نویسی، فیلمبرداری،و…در کنار بازیگری. به طور کلی راه های زیادی برای ورود به این حوزه وجود دارد.

 

طراح (انواع طراحی ها)

شما نمی توانید مشاغلی خلاقانه تر از شغل طراحان پیدا کنید. انتخاب ها برای شما در اینجا بسیار وسیع و گسترده است. طراحان در حوزه های مختلف مورد نیازند از طراحی آرم و لوگو گرفته تا طراحی منزل و محل کار.

 

متخصص تبلیغات و بازاریابی

اگر توان خوبی در شبکه سازی دارید و صاحب فکر خلاقی هستید، مشاغل حوزه بازاریابی ، تبلیغات و روابط عمومی برای شما مناسب است.

 

درباره نویسنده

من درباره مشاغل، رشته های تحصیلی و کارآفرینی تحقیق می کنم و از طریق نوشتن و ترجمه مقاله، مشاوره و برگزاری سمینار به دانش آموزان، دانشجویان و کارجویان در انتخاب شغل و رشته تحصیلی و یا شروع یک کسب و کار جدید کمک می کنم.

مطالب مرتبط

2 نظر

 1. kamidell

  سلام من ایده های زیادی تو ذهنم دارم ولی هیچوقت تصمیم قاطعی برای اجراشون ندارم . برای اصلاحش چکاری میتونم انجام بدم؟

  پاسخ
  1. آتنا

   سلام دوست من.
   برای انجام ایده هات فقط و فقط یه راه داری.تصمیم بگیر و از همین الان شروع به کار کن و ایده هاتو عملی کن.حتی اگه شده با قدمهای خیلی کوچیک.اینو بدون که اگه هزار سال هم بشینی و بگی من یه عالمه ایده عالی دارم هیچکس برات کاری نمیکنه.تو این دنیا فقط خودتی که میتونی به خودت کمک کنی.حتی اگه کسی دستتو بگیره هم تا زمانی که خودت حرکت نکنی به هیچ جا نمیرسی

   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.