شخصیت شناسی کارشناس گمرک و مهارت های او

شخصیت شناسی کارشناس گمرک و مهارت های او

دانش و مهارت مورد نیاز کارشناس گمرک

برای هر شغلی دانش و مهارتهایی مورد نیاز است . دانش و مهارتهای مورد نیاز کارشناس گمرک به شرح زیر است:

  • دقت بالا و توجه به جزئیات

  • قدرت تصمیم گیری مناسب

  • داشتن رفتاری قاطع ولی محترمانه با مراجعان

  • شناخت کامل نسبت به کالاها و اموال مختلف

  • آگاهی از کلیه قوانین و مقررات گمرکی

  • توانایی برقراری ارتباط مناسب

 

تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل کارشناس گمرک

علاقه مندان به این شغل می توانند در مقطع کارشناسی رشته هایمدیریت گمرکی و امور گمرکی و یا مقطع کارشناسی ارشد رشته هایحقوق تجاری اقتصادی بین المللی، حقوق تجارت بین الملل،حقوق اقتصادی، حقوق اسناد و قراردادهای تجاری، حقوق شرکت های تجاری، حقوق حمل و نقل تجارت، حقوق نفت و گاز، حقوق بین الملل و مدیریت نظارت و بازرسی تحصیل کرده و جذب بازارکار شوند.البته مانند بسیاری از مشاغل دیگر دیده می شود از فارغ التحصیلان برخی از رشته های دیگر نیز در این شغل استفاده می شود.

در سازمان های دولتی از جمله گمرک جمهوری اسلامی ایران، باید در آزمون ورودی شرکت کرده و پس از موفقیت در آن و گذراندن مصاحبه و گزینش اداری می توانید در آنجا استخدام شوید.

 

شخصیت شناسی کارشناس گمرک

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

 

شخصیت شناسی کارشناس گمرک بر اساس تست MBTI

ISTJ   این تیپ شخصیتی از کارهایی که به حفظ و حراست از مردم و خدمت به آنها مربوط باشد، لذت می برد. او حافظه خوبی دارد و به خوبی از اطلاعات گذشته برای حل مسایل جاری استفاده می کند. همچنین کار در محیط های سازمان یافته و با ساختار را دوست دارد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.