چقدر با شخصیت شناسی کارشناس حقوقی و تحصیلات آن آشنایی دارید؟

چقدر با شخصیت شناسی کارشناس حقوقی و تحصیلات آن آشنایی دارید؟

مهارت و دانش مورد نیاز کارشناس / مشاور حقوقی

 • آشنایی و تسلط کامل در قوانین و امور حقوقی

 • توانایی تصمیم گیری سریع و درست

 • توان تجزیه و تحلیل مناسب

 • داشتن صداقت و امانت داری

 • رعایت عدل و انصاف (به خصوص در دعاوی بین مدیران و کارکنان)

 • توان برقراری ارتباط مناسب و توجه به جزئیات

 • مهارت خوب در سخنوری و نوشتن و توانایی متقاعد کردن دیگران

 • آشنایی نسبی با سایر مسایل سازمانی از جمله امور استخدامی، مالی و …

 
 

تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل کارشناس حقوقی

کارشناس یا مشاور حقوقی معمولا وکلایی هستند که به صورت تخصصی به شرکت ها و سازمان ها مشاوره حقوقی می دهند. بنابراین افراد زیر می توانند به عنوان کارشناس یا مشاور حقوقی مشغول به کار شوند .

فارغ التحصیلان کارشناسی از رشته های زیر می توانند وارد این شغل شوند: 

همچنین اگر شما دارای مدرک کارشناسی ارشد در یکی از رشته های زیر باشید می توانید در زمینه تخصصی خود به ارائه مشاوره حقوقی  بپردازید : 

 

توجه داشته باشید که کارشناس و مشاور حقوقی برای اینکه بتواند کار کند باید مجوز یا پروانه لازم را اخذ کند. برای این کار باید یا در آزمون وکالت کانون وکلا و یا آزمون مشاوران حقوقی قوه قضاییه شرکت کرده و قبول شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر  و کامل تر در مورد آزمون مشاوران حقوقی قوه قضاییه اینجا کلیک کنید.

شخصیت شناسی کارشناس حقوقی

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

 

شخصیت شناسی شغل کارشناس / مشاور حقوقی بر اساس تست MBTI :

ENTJ این تیپ شخصیتی شان اجتماعی و سطح نفوذی را که به دنبالش است، در این شغل می یابد. او از زمینه های حقوقی استقبال کرده و در آن موفق است.

INTJ این تیپ شخصیتی دوست دارد در کارش تنوع فراوان باشد. او از توانایی خوبی در پژوهش و برنامه ریزی مستقل داشته و از منطق خوبی در کارها برخوردار است.

ENTP این تیپ شخصیتی می تواند محیطی جدید، منعطف و متحول ایجاد کند. او با کمک خلاقیت فراوان خود روش های جدیدی بوجود می آورد. این تیپ شخصیتی معمولا در کار خود با افراد زیادی ارتباط دارند.

INTP این تیپ شخصیتی دوست دارد مسایل پیچیده را تحلیل و حل کند. او به مشاغل چالشی که نیاز به اندیشه زیاد و روش های مبتکرانه دارد، علاقه مند است.

ESTJ این تیپ شخصیتی دوست دارد با چیزهای ملموس و واقعی سر و کار داشته باشد. او می تواند بر اساس استدلال های قیاسی خود به علت و معلول ها پی برده و نتیجه گیری کند.همچنین علاقه دارد در واحدهای سازمان یافته در سمت های ارشد و مدیریتی کار کند.

مطالب مرتبط

1 نظر

 1. محسن

  سلام. کارشناس حقوقی بودن برای خود فرد هم خیلی مزایا توی زندگی به دنبال داره. حتی اگه کارش چیز دیگه ای باشه. این یه ضرورته که هر کسی حقوقش رو بشناسه تا بتونه ازش دفاع کنه.

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.