مهارت ها و درآمد مدیر مهد کودک

مهارت ها و درآمد مدیر مهد کودک

مهارت و دانش مورد نیاز مدیر مهد کودک

 • به روز بودن و آگاهی از جدید ترین روش ها، وسایل و تجهیزات برای استفاده در مهدکودک
 • آگاهی از استانداردهای امنیتی، بهداشتی، ایمنی و آموزشی

 • مهارت های ارتباطی قوی

 • داشتن صبر و مهربانی همراه با علاقه زیاد به بچه ها

 • مهارت مدیریت زمان و سازماندهی

 • توان رهبری و ایجاد انگیزه و اعتماد در کارکنان

 • ایجاد اعتماد و اطمینان در والدین

 • مهارت بازاریابی و مدیریت بودجه

 • توان کار تیمی مناسب برای همکاری با مربیان و سایر کارکنان مهدکودک

 

آموزش مربی گری مهد کودک

 

تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل مدیر مهد کودک

برای تاسیس یک مهدکودک نیاز به یک موسس و یک مدیر مهد است. در برخی موارد موسس و مدیر یک نفر هستند. این دو پست هر کدام شرایطی را دارند که برای گرفتن مجوز تاسیس مهدکودک باید لحاظ شوند.
 
شرایط مدیر مهد کودک عبارتند از :
 

 • اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی تصریح شده در قانون اساسی 
  تابعیت جمهوری اسلامی ایران

 • دارا بودن حداقل ۲۵ سال سن و حداکثر ۶۰ سال

 • دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی یا بالاتر در رشته های دبیری آموزش و پرورش، روانشناسی، علوم تربیتی، مدیریت آموزشی، آموزش یاری، مطالعات آموزش خانواده، علوم اجتماعی- مددکاری اجتماعی، علوم قرآن و معارف اسلامی در رشته قبل از دبستان

 • زن بودن

 معلمین دبستان ها، مدارس راهنمایی و دبیرستان ها (به شرط عدم اشتغال در ساعات فعالیت مهد کودک) نیز می توانند به عنوان مدیره مهد کودک فعالیت نمایند.
 
مدیر مهد کودک در صورت داشتن شرایط اولیه فوق، باید دوره های آموزشی لازم را بگذراند. این دوره ها در مراکز آموزشی علمی – کاربردی بهزیستی استان های مختلف و برخی از مراکز جهاد دانشگاهی برگزار می شود.
 

فرصت شغلی و  وضعیت استخدام مدیر مهد کودک

اشتغال در این شغل بیش از آنکه به صورت استخدام مدیر مهد کودک باشد در قالب تأسیس مهد کودک است. مگر این که شما سرمایه و یا شرایط لازم برای تأسیس مهد کودک را نداشته باشید که در این صورت می توانید موسس مهد کودکی را بیابید که به خدمات شما به عنوان مدیر مهد کودک نیاز داشته باشد.البته معمولا داشتن سابقه کاری قبلی برای این شغل لازم است.

در خصوص وضعیت بازارکار و استخدام مدیر مهد کودک در کشور اطلاعات دقیقی در دسترس نمی باشد. ولی با توجه به روند افزایشی رغبت خانواده ها به استفاده از مهدهای کودک، پیش بینی می شود علاقه مندان به این شغل با بازارکار خوبی در سال های آتی روبرو باشند.
 

وضعیت استخدام مدیر مهد کودک در برخی از کشورهای جهان

آمریکا – پیش بینی می شود میزان استخدام مدیران مهد کودک در بین سال های۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، رشد۲۵  درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط رشد همه مشاغل۱۴ درصد خواهد بود.

 

آموزش مربی گری مهد کودک

 

 

میزان درآمد مدیر مهد کودک

آمار دقیقی از میزان درآمد مدیر مهد کودک در کشور در دسترس نمی باشد. افزایش میزان استفاده از مهدکودک ها در جوامع امروزی در کنار اهمیت زیادی که خانواده ها برای تربیت فرزندان خود قایل هستند، باعث می شود که نوع خدمات در این شغل بسیار مهم و حساس باشد. تاجایی که مهد کودکی که خدمات بهتری ارائه دهد، توانایی جذب مشتری بیشتر و به دنبال آن درآمد بالاتر را خواهد داشت.

بنابراین می توان گفت درآمد مدیر مهد کودک (البته به شرطی که خود موسس هم باشد) به کیفیت خدمات، میزان امکانات رفاهی، آموزشی و … وابسته است.
 

میزان درآمد مدیر مهد کودک در برخی از کشورهای جهان

آمریکا – متوسط درآمد سالیانه مدیران مهد کودک ۴۲.۹۶۰ دلار (برای همه مشاغل۳۳.۸۴۰  دلار) در سال ۲۰۱۰ و مطابق با آخرین آمارهای سال ۲۰۱۳، ۴۴.۰۰۰ دلار بوده است.

انگلستان –  متوسط درآمد سالیانه مدیران مهد کودک حدود۴۶.۰۰۰  دلار می باشد.

 

مطالب مرتبط

1 نظر

 1. مریم صداقت

  من لیسانس الهیات ومعارف اسلامی گرایش فقه ومبانی حقوق اسلامی هستم خاستم بدونم میتونم شرکت کنم یاخیر

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.