درآمد مدیر مالی در ایران چقدر است ؟

درآمد مدیر مالی در ایران چقدر است ؟

به نظر شما درآمد مدیر مالی ماهانه چقدر است؟ چه عواملی در درآمد یک مدیر مالی موثر است؟

مدیر مالی یکی از مشاغل مهم حوزه مالی و حسابداری است. معمولا افراد با تجربه در این حوزه وارد این شغل می شوند. کار اصلی مدیر مالی مدیریت بر منابع و مصارف شرکت است. با توجه به اندازه و نوع شرکت، مدیر مالی وظایف مختلف و درآمد متفاوتی دارد. عموما استخدام مدیر مالی در سازمانها و شرکت های مختلفی از جمله بانک ها، شرکت های بیمه، سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی صورت می گیرد. تقریبا می توان گفت هر شرکتی به مدیر مالی نیاز دارد البته در شرکت های کوچک تر وظایف مدیر مالی بر عهده مدیر عامل یا حسابدار شرکت است و پست و شغلی به نام مدیر مالی در شرکت های کوچک خیلی معنا نمی دهد. 

لیست آموزشگاه های حسابداری

 

حقوق و درآمد مدیر مالی در ایران

به طور کلی آمار و اطلاعات موجود نشان می دهد که مدیر مالی از درآمد مناسبی نسبت به متوسط جامعه برخوردار است. البته داشتن درآمدهای بالاتر با داشتن تجربه و تخصص بیشتر رابطه مستقیمی دارد. 

مطابق با جدید ترین تحقیقات صورت گرفته توسط تعدادی از متخصصان شغلی در کشور متوسط درآمد ماهیانه مدیر مالی در تهران در سال ۹۴، ۴۰۰۰۰۰۰ تومان (بیشترین درآمد مدیر مالی ۱۰۶۰۰۰۰۰ و کمترین درآمد ۱۶۰۰۰۰۰) اعلام شده است. البته عموما در شهرستان ها درآمد کمی پایین تر می باشد. نمودار زیر تغییرات متوسط درآمد مدیر مالی در ۳ سال قبل را نشان می دهد:

حقوق مدیر مالی

 

 

 تاثیر سابقه کاری بر درآمد مدیر مالی در ایران

داشتن سابقه کاری عامل بسیار موثری در یافتن یک شغل مناسب و کسب درآمد و درآمد بالاتر می باشد. این در مورد در استخدام همه مشاغل از جمله استخدام مدیر مالی صدق می کند. اگر نگاهی به آگهی های استخدام مدیر مالی بیاندازید، می بینید که در اکثر آنها سابقه کاری های مختلف یکی موارد مورد تاکید کارفرمایان است. ماهیت شغل مدیر مالی به گونه ای است که تجربه و سابقه در آن بسیار مهم بوده و در کسب درآمد بیشتر و موقعیت شغلی بهتر بسیار موثر است. نتایج تحقیقات معتبر در تهران نیز نشان می دهد که هر چه سابقه کاری مدیر مالی افزایش می یابد، درآمد مدیر مالی نیز زیادتر می شود. نمودار زیر متوسط درآمد ماهیانه مدیر مالی در سال ۹۴ بر اساس میزان سابقه کاری نشان می دهد: سابقه مدیر مالی

 

لیست آموزشگاه های حسابداری

 

 سایر عوامل موثر در درآمد مدیر مالی

در فرآیند استخدام مدیر مالی علاوه بر سابقه کاری ، عوامل دیگری نیز هستند که کمک می کنند یک مدیر مالی در جای بهتر و با درآمد بیشتر استخدام شود. با توجه به نتایج تحقیقات انجام شده در این حوزه، به عنوان نمونه برخی از این عوامل و تاثیر آن بر درآمد مدیر مالی در ادامه آورده شده است:  

سطح تحصیلات: در سال ۹۴ درآمد مدیر مالی با مدرک فوق لیسانس  ۴۳ درصد بیشتر از مدیر مالی با مدرک لیسانس بوده است. 

نوع دانشگاه: در سال ۹۴ درآمد مدیر مالی فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی  ۲۵ درصد بیشتر از مدیر مالی فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد بوده است. 

تسلط به زبان انگلیسی: در سال ۹۴ به طور متوسط درآمد مدیر مالی مسلط به زبان انگلیسی  ۳۸ درصد بیشتر از مدیر مالی فاقد تسلط به زبان بوده است. 

 

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. سمیه

    سلام
    ممنونم از اطالعات خوب سایت شما . البته مدیر مالی شرکت ما بیشتر از ۱۰ میلیون حقوق میگیره اما خوب شرکت ما نزدیک به ۳۰۰ نفر پرسنل داره و کارش خیلی سخته و مسئولیت زیادی داره ولی من کسانی رو میشناسم که تو یه شرکت ۴ نفره هستند و همه کار حسابداری رو خودشون انجام می دن اسمشون هم گذاشتند مدیر مالی

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.