درآمد حسابدار در آمریکا

درآمد حسابدار در آمریکا

حسابدار یکی از مشاغل مورد تقاضای شرکت ها و سازمان ها در سراسر دنیا و از جمله آمریکا است. به دلیل وجود این تقاضا، افراد بسیاری نیز تمایل دارند در این حوزه استخدام شوند. عوامل مختلفی جزء بازار کار حسابداری در آمریکا هستند که در اینجا به بررسی برخی از آنها می پردازیم.

لیست آموزشگاه های حسابداری

درآمد حسابدار در آمریکا

مطابق با جدیدترین آمار سال ۲۰۱۶، متوسط درآمد سالانه حسابدار در آمریکا حدود ۴۷۹۳۶ دلار می باشد که با توجه به سمت و میزان سابقه افراد کمی تفاوت می کند. مشاغل مختلفی از جمله کمک حسابدار، حسابدار، مدیر یا سرپرست حسابداری، حسابدار ارشد،  مدیر مالی و … در حوزه مالی و حسابداری در آمریکا وجود دارند. 

تاثیر سابقه کاری بر درآمد حسابدار در آمریکا

بررسی بازار کار آمریکا در حوزه مالی و حسابداری نشان می دهد حدود ۶۶ درصد از کارکنان حوزه مالی را زنان و ۳۴ درصد را مردان تشکیل می دهند. اگر بخواهیم از نظر میزان سابقه کاری آنها را دسته بندی کنیم نمودار زیر آن را به خوبی نشان می دهد:

 

accountant#years

 

متوسط درآمد سالانه کارشناس حسابداری در آمریکا با توجه به میزان سابقه کاری متفاوت است. نمودار زیر نشان دهنده تاثیر میزان سابقه بر درآمد (به دلار) کارشناسان مالی و حسابداری است:

 

salary#years

 

مهارت های موثر بر استخدام حسابدار در آمریکا

داشتن مهارت های تخصصی یکی از عوامل بسیار مهم در استخدام و درآمد کارشناس حسابداری و مالی در آمریکا است. ازجمله مهمترین مهارت ها که تاثیر فزاینده ای بر درآمد حسابدار دارد عبارتند از: مهارت تجزیه و تحلیل مالی، گزارش دهی مالی، مدیریت بودجه، تجزیه و تحلیل داده ها. مهارت های دیگری که بر درآمد حسابدار در آمریکا موثرند عبارتند از: نرم افزارهای حسابداری، نرم افزار اکسل، امور مالیاتی، نرم افزارهای آفیس، حقوق و دستمزد و …

 لیست آموزشگاه های حسابداری

 

درآمد سایر مشاغل مالی و حسابداری در آمریکا

با توجه به وجود شغل های مختلف در حوزه مالی و حسابداری، در این بخش متوسط درآمد سالانه برخی از این مشاغل در آمریکا ارائه می گردد.

درآمد کمک حسابدار در آمریکا- متوسط درآمد از ۲۹۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار می باشد.

درآمد حسابدار ارشد در آمریکا- متوسط درآمد از ۵۵۰۰۰ تا ۷۳۰۰۰ دلار می باشد.

درآمد مدیر یا رئیس حسابداری در آمریکا- متوسط درآمد از ۵۰۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ دلار می باشد.

درآمد مدیر مالی در آمریکا- متوسط درآمد از ۶۴۰۰۰ تا ۱۱۱۰۰۰ دلار می باشد.

 

درباره نویسنده

من درباره مشاغل و رشته های تحصیلی و ارتباط آنها با شخصیت افراد تحقیق می کنم و از طریق نوشتن و ترجمه مقاله، مشاوره و برگزاری سمینار به دانش آموزان و دانشجویان در انتخاب شغل و رشته تحصیلی کمک می کنم.

مطالب مرتبط

9 نظر

  1. رویا مسلمی

   سلام دوست عزیز اگر مقاله بالا را دقیق تر مطالعه کنید متوجه خواهید شد که حسابداری در آمریکا بازارکار مناسبی دارد.

   پاسخ
 1. مشیری

  سلام
  خیلی جالبه این کشور امریکا واقعا – ما توی ایران در مورد بازار کار امریکا بیشتر از بازار کار کشور خودمون اطلاع داری
  من یه کسی رو میشناختم که تو یکی از وزارتخونه های ایران کار می کرد . می گفت ما برای نوشتن بعضی از برنامه ها مجبور میشیم از سایت های امریکایی درمورد کشورمون اطلاعات استخراج کنیم چون تو ایران نیست یا اگر هم باشه صد بار باید نامه نگاری کنیم تا بالاخره شاید چیزی اعلام کنن. متأسفم واقعن

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.