حقوق و درآمد تدوینگر چقدر است؟ وضعیت استخدام تدوینگر چگونه است؟

حقوق و درآمد تدوینگر چقدر است؟ وضعیت استخدام تدوینگر چگونه است؟

وضعیت بازار کار و استخدام تدوینگر

تدوین گر می تواند به صورت قراردادی با شرکت های تولید فیلم، تلویزیون و شرکت های تبلیغاتی کار کند. زمان این قراردادها می تواند از یک روز تا چند ماه باشد. تعدادی از تدوین گرها هم در سازمان صدا و سیما استخدام می شوند. برخی اوقات نیز شرکت های خصوصی فیلم سازی یا تبلیغاتی استخدام تدوینگر را انجام می دهند.

 

برخی مشکلات شغل تدوینگر

شغل تدوین گری در ایران با برخی از مسایل روبرو است که عبارتند از :

  • نداشتن امنیت شغلی

  • شکل گیری استودیوهای تدوین فراوان غیر مجاز در کشور و عدم نظارت مسئولین بر آنها که در نهایت منجر به صدمه زدن به افراد حرفه ای در این بخش می شود.

به طور کلی در خصوص و وضعیت بازار کار و استخدام تدوینگر در ایران، آمار قابل قبولی در دسترس نمی باشد. 

 

وضعیت استخدام تدوینگر در برخی کشورهای جهان

آمریکا - پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام تدوین گران بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، رشد ۵ درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل ۱۴ درصد می باشد.

 

میزان درآمد تدوینگر در ایران

اطلاعات درست و دقیقی از میزان حقوق و درآمد تدوینگر در ایران در دسترس نمی باشد. تدوین گرانی که در بخش خصوصی استخدام می شوند، با توجه به سیاست ها و وضعیت شرکت کارفرمای خود، حقوق متفاوتی دریافت می کنند. آنهایی هم که کسب و کار مستقلی داشته و به صورت قراردادی کار می کنند، بسته به میزان فعالیت شان، درآمدهای متفاوتی دارند.

 

متوسط درآمد تدوینگر در برخی کشورهای جهان

آمریکا - متوسط درآمد سالانه این شغل ۵۰.۹۳۰ دلار و برای همه مشاغل ۳۳.۸۴۰ دلار در سال ۲۰۱۰ و مطابق با آخرین آمارها در سال ۲۰۱۳، ۵۳.۴۰۰ دلار بوده است.

انگلستان - متوسط درآمد سالانه این شغل برای تدوین گران تازه کار تا ۳۸.۰۰۰ دلار و برای تدوین گران با تجربه بین ۸۱.۰۰۰ تا ۱۴۷.۰۰۰ دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

درباره نویسنده

من درباره مشاغل و رشته های تحصیلی و ارتباط آنها با شخصیت افراد تحقیق می کنم و از طریق نوشتن و ترجمه مقاله، مشاوره و برگزاری سمینار به دانش آموزان و دانشجویان در انتخاب شغل و رشته تحصیلی کمک می کنم.

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.