حقوق و درآمد تدوینگر چقدر است؟ وضعیت استخدام تدوینگر چگونه است؟

حقوق و درآمد تدوینگر چقدر است؟ وضعیت استخدام تدوینگر چگونه است؟

وضعیت بازار کار و استخدام تدوینگر

تدوین گر می تواند به صورت قراردادی با شرکت های تولید فیلم، تلویزیون و شرکت های تبلیغاتی کار کند. زمان این قراردادها می تواند از یک روز تا چند ماه باشد. تعدادی از تدوین گرها هم در سازمان صدا و سیما استخدام می شوند. برخی اوقات نیز شرکت های خصوصی فیلم سازی یا تبلیغاتی استخدام تدوینگر را انجام می دهند.

 

برخی مشکلات شغل تدوینگر

شغل تدوین گری در ایران با برخی از مسایل روبرو است که عبارتند از :

 • نداشتن امنیت شغلی

 • شکل گیری استودیوهای تدوین فراوان غیر مجاز در کشور و عدم نظارت مسئولین بر آنها که در نهایت منجر به صدمه زدن به افراد حرفه ای در این بخش می شود.

به طور کلی در خصوص و وضعیت بازار کار و استخدام تدوینگر در ایران، آمار قابل قبولی در دسترس نمی باشد. 

 

سینمایی شو

 

وضعیت استخدام تدوینگر در برخی کشورهای جهان

آمریکا - پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام تدوین گران بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، رشد ۵ درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل ۱۴ درصد می باشد.

 

میزان درآمد تدوینگر در ایران

اطلاعات درست و دقیقی از میزان حقوق و درآمد تدوینگر در ایران در دسترس نمی باشد. تدوین گرانی که در بخش خصوصی استخدام می شوند، با توجه به سیاست ها و وضعیت شرکت کارفرمای خود، حقوق متفاوتی دریافت می کنند. آنهایی هم که کسب و کار مستقلی داشته و به صورت قراردادی کار می کنند، بسته به میزان فعالیت شان، درآمدهای متفاوتی دارند.

 

متوسط درآمد تدوینگر در برخی کشورهای جهان

آمریکا - متوسط درآمد سالانه این شغل ۵۰.۹۳۰ دلار و برای همه مشاغل ۳۳.۸۴۰ دلار در سال ۲۰۱۰ و مطابق با آخرین آمارها در سال ۲۰۱۳، ۵۳.۴۰۰ دلار بوده است.

انگلستان - متوسط درآمد سالانه این شغل برای تدوین گران تازه کار تا ۳۸.۰۰۰ دلار و برای تدوین گران با تجربه بین ۸۱.۰۰۰ تا ۱۴۷.۰۰۰ دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

 

مجتمع فنی تهران

مطالب مرتبط

2 نظر

 1. عباس سالارزهی

  سلام….همانطور که گفتید امروزه در صنعت فیلم سازی نقش تدوین اهمیت ویژه ایی داشته و گلوگاه و تعیین کننده ترین بخش نامیده می شود…
  از آن به کارگردانی و فیلم نامه نوبسی مجدد نام برده می شود…امروزه همه کارگردان های بزرگ میدانند که کار پشت میز تدوین شکل میگیرد و تمام می شود….یک کار متوسط با تدوین خوب ارتقا می یابد و یه کار خوب با تدوین غلط افت میکند…
  خواهشمندم اگر راه چاره ایی در جهت شکل گیری حرفه ایی این جمع از هنرمندان که در واقع کمتر به اهمیت آنها در خلق آثار خوب سینمایی توجه شده است را دارید را به اجرا بگذارید

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.