وضعیت حقوق و استخدام مربی مهد کودک

وضعیت حقوق و استخدام مربی مهد کودک

مهارت و دانش مورد نیاز مربی مهد کودک

 • توانایی برقراری رابطه خوب با بچه ها، والدین و سایر همکاران
 • رعایت عدالت بین بچه ها

 • داشتن مدیریت زمان و مهارت سازماندهی

 • توانایی مدیریت بچه ها و برخورد مناسب با رفتارهای بد و چالشی آنان

 • مهربانی، صبر و خوش خلقی

 • مهارت آموزش دادن

 

آموزش مربی گری مهد کودک

 

 تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل مربی مهد کودک

این شغل نیاز به تحصیلات دانشگاهی طولانی مدت ندارد اما نیاز به آموزش در قالب دوره های ویژه دارد. علاقه مندان با حداقل مدرک دیپلم، می توانند با گذراندن دوره های آموزشی تربیت مربی مهد کودک وارد این شغل شوند. این دوره ها در مراکز آموزشی علمی – کاربردی بهزیستی استان های مختلف و برخی از مراکز جهاد دانشگاهی برگزار می شود.
 

بازارکار و وضعیت استخدام مربی مهد کودک

در سال های اخیر به دلیل الزامات زندگی شهرنشینی از جمله گسترش تعداد مادران شاغل، میزان استقبال از مهد کودک ها بسیار زیاد شده است. در نتیجه میزان تقاضای استخدام مربی مهد کودک رو به افزایش است.

استخدام مربی مهد کودک می تواند در مهد های کودک و مراکز پیش دبستانی دولتی و خصوصی، سازمان بهزیستی و آموزش و پرورش انجام شود. البته استخدام می تواند پاره وقت و یا تمام وقت باشد.  علاوه بر این، مربی مهد کودک می تواند با داشتن تجربه و سرمایه کافی، مجوزهای لازم را گرفته و با تأسیس مهد کودک به عنوان مدیر مهد کودک به طور مستقل فعالیت کند.

 

وضعیت استخدام مربی مهد کودک در برخی از کشورهای جهان

آمریکا – پیش بینی می شود میزان  استخدام مربیان مهدکودک رشد۱۷  درصدی خواهد داشت.

استرالیا – در۵ سال گذشته میزان استخدام مربیان مهدکودک رشد۲.۲  درصدی ( کمتر از متوسط همه مشاغل) داشته و پیش بینی رشد خوبی در آینده برای آن شده است.

 

میزان حقوق مربی مهد کودک

در زمینه میزان درآمد و حقوق مربی مهد کودک در کشور آمار دقیقی در دسترس نمی باشد. ولی بنا به گفته بسیاری از مربیان مهد کودک، درآمد آنها نسبت به زحمتی که می  کشند و انرژی ای که صرف می کنند، کم بوده و گاهی هزینه های آنها را نیز پوشش نمی دهد. 

 

آموزش مربی گری مهد کودک

 

میزان حقوق مربی مهدکودک در برخی از کشورهای جهان

آمریکا – متوسط درآمد سالیانه مربیان مهدکودک ۵۱.۳۸۰ دلار در سال۲۰۱۰  (برای همه مشاغل۳۳.۸۴۰  دلار) و مطابق با آخرین آمارها در سال ۲۰۱۳، ۵۰,۱۰۰ دلار بوده است.

استرالیا – متوسط درآمد سالانه این شغل۵۲.۸۰۰  دلار ( قبل از کسر مالیات) می باشد.

انگلستان – متوسط درآمد سالانه مربیان مهدکودک بین۳۳.۰۰۰  تا۴۸.۰۰۰  دلار می باشد.

 

مطالب مرتبط

57 نظر

 1. پرستو

  بازخوبه توسابقه داری من چی؟؟؟۴سال کارمیکنم بدون بیمه ۵۰۰ یعنی روزی پنج تومن… فقط ی جیزی بازرس برای جی مهدمیاد وقتی مدیر مجبورت میکنه دروغ بگی من۴سال نیستم

  پاسخ
 2. ناشناس

  واقعا متاسفم براشون بالاخره اون دنیایی هم هست فقط اینجا نیست که از ۸ تا ۵ بعداز ظهر ۵۰۰ تومن میدن بهم ۴ سال سابقه کاردارم کارت مربی گری دارم کارت بهداشت اصناف دارم وقتی میام خونه جسد هستم و بعدش حتی حتی پول یه بچه رو هم حاضر نیستن به مربی بدن هر بچه فول تایم ۷۵۰ پول میگیرن از بچه ها من مجبورم کار کنم اما راضی که نیستم خدا ازشون نگذره

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.