حسابدار آماده به کار

حسابدار آماده به کار

در سال های اخیر در پی افزایش عرض و تقاضا در بازار کار از سوی شرکت ها و مؤسسات از یک سو و فارغ التحصیلان دانشگاه و متخصصین از سوی دیگر، علاوه بر اینکه شرکتها و کارفرمایان نیاز استخدامی خود را به صورت آگهی استخدام در رسانه های مختلف از جمله روزنامه و سایت های کاریابی مطرح می کنند، کارجویان هم از طریق همین رسانه ها برای دستیابی به شغل دلخواه ، اعلام حضور می نمایند.

لیست آموزشگاه های حسابداری

” حسابدار آماده به کار ” از آن عباراتی است که همه ما تا حالا در روزنامه ها یا وب سایت ها با آن برخورد داشته ایم. معنی این عبارت این است که در کنار آگهی استخدام شرکت ها، مؤسسات و سازمان ها برای جذب و استخدام حسابدار، گروهی از افراد به جای اینکه رزومه خود را برای شرکت هایی که دنبال جذب نیرو هستند ارسال کنند و منتظر تماس و خبر ایشان برای مصاحبه باشند، خودشان دست به کار شده و با انتشار یک آگهی در روزنامه یا اینترنت ، اقدام به معرفی خودشان می کنند تا اینکه کارفرما آنها را پیدا کرده و برای همکاری از آنها دعوت کند.

اما اشتباه نکنیم ، چون که موضوع به این سادگی ها هم نیست. به عبارت دیگر می توان گفت که آگهی های با عنوان ” حسابدار آماده به کار ” تنها محدود به بخشی از کارجویان است که البته بخش قابل توجهی از آنها، افراد حقوقی هستند ، یعنی شرکت خدمات مالی و حسابداری اند و از این عبارت برای معرفی خدمات خود به کارفرمایان استفاده می کنند.  البته بخش دیگری از کسانی هم که در حوزه حسابداری آگهی آماده به کار می دهند واقعا شخص حقیقی اند و برای خودشان کار می کنند اما معمولا این افراد به صورت آزادکار (Free lancer) فعالیت دارند و به جای اینکه به صورت تمام وقت در استخدام یک کارفرما باشند، کارهای خود را به صورت پروژه ای انجام می دهند، معمولا افراد با تجربه ای اند و پرونده های مالیاتی را دنبال می کنند و یا به شرکت ها در تهیه گزارشات قانونی و مالیاتی خود کمک می کنند.

بعلاوه شرکت های خدمات حسابداری و حسابداران آزادکار ، بخش کوچکی از کارجویان نیز وجود دارند که برای استخدام شدن در یک شرکت معتبر به جای اینکه رزومه خود را ارسال کنند، برای اینکه کارفرما آنها را ببیند ، آگهی آماده به کار برای خود منتشر می کنند تا شاید فرصت شغلی مناسب تری عایدشان شود.

چرا حسابدار آماده به کار

همانطوری که توضیح داده شد آگهی های آماده به کار معمولا توسط شرکت های خدمات مالی و حسابداران با تجربه و خبره ای که کارهای مالیاتی یا سایر خدمات تخصصی مالی انجام می دهند منتشر می شود تا شرکت ها و کسانی که به خدمات آنها نیاز دارند بتوانند به راحتی آنها را پیدا کنند و از خدمات تخصصی آنها استفاده نمایند.

البته در سال های اخیر با توجه به افزایش شرکت های خدمات مالی در کشور، مخصوصا در شهرهای بزرگ و از همه بیشتر شهر تهران، رقابت این افراد و شرکت ها با یکدیگر بسیار جدی و گسترده شده است و هر یک از طرق مختلف سعی در یافتن مشتری جدید و افزایش درآمد خود دارند. از سوی دیگر، پیچیده شدن مباحث مالی و مالیاتی، افزایش تعداد شرکت های کوچک که به استخدام تمام وقت یک حسابدار نیاز ندارند و همچنین خدمات مناسب این گروه از افراد یا شرکت ها، جذابیت استفاده از خدمات این گروه را روز به روز افزایش داده و شرکت ها و کارفرمایان بیشتری تمایل به استفاده از خدمات پاره وقت و تخصصی این گروه پیدا می کنند.

استفاده از خدمات حسابدار آماده به کار یا استخدام حسابدار

اگر شما دارای یک شرکت کوچک هستید و کارهای مالی شما در حد و اندازه ای نیست که یک نفر حسابدار را به صورت تمام وقت استخدام کنید، حسابدار آماده به کار ، گزینه مناسبی برای شماست. اگر به دنبال تمرکز بر روی خدمات تخصصی شرکت خود هستید و نمی خواهید بخش های ستادی شرکت از جمله امور مالی را نیز خودتان هدایت کنید می توانید این بخش را برون سپاری کرده و انجام خدمات مالی و حسابداری خود را به یکی از شرکت های متخصص در این بخش بسپارید.

همچنین برای اینکه از بروز خطا و اشتباه در تهیه و ارائه اظهار نامه مالیاتی یا  گزارش های فصلی و ارزش افزوده شرکت خود جلوگیری کنید و از جرایم و مالیات های سنگین آتی خیالتان راحت باشد، می توانید اشخاص حقیقی و حقوقی متخصص در امور مالی و حسابداری را از همین بخش ” حسابدار آماده به کار ” پیدا کرده و از تجربه و تخصص آنها بهره بگیرید.

در غیر این صورت و اگر علت خاص دیگری را سراغ ندارید، استخدام یک حسابدار به صورت تمام وقت یا پاره وقت گزینه بعدی شما خواهد بود.

لیست آموزشگاه های حسابداری

حسابدار آماده به کار و مؤسسات خدمات مالی و حسابداری

همانطوری که گفته شد، بهره گیری از خدمات شرکت های مالی و حسابداری یا حسابدارن با تجربه آزادکار، یکی از گزینه های مناسب برای بسیاری از شرکت ها برای انجام خدمات حسابداری خود می باشد. برخی از مهمترین این مزیت ها به شرح زیر است :

 • سپردن کار حسابداری به اشخاص (حقیقی یا حقوقی) فکر شما را از مباحث مربوط به استخدام فرد یا افراد جدید و مدیریت و نگهداری آنها آزاد می کند و شما می توانید با نگرانی و مشغولیت ذهنی کمتری به کار اصلی و تخصصی مرتبط با خود بپردازید.
 • شرکت های خدمات مالی ، مجموعه هایی هستند که کار اصلی و تخصصی آنها، کار مالی و حسابداری است و تجارب بسیار با ارزشی در این حوزه دارند و عموما نحوه تعامل با سازمان های نظارتی را خیلی خوب می دانند. در واقع شما با عقد قرارداد همکاری با یک شرکت خدمات مالی، ضمن اینکه کارهای مالی خود را انجام می دهید از تجربیات یک گروه حسابدار خبره که در شبکه ارتباطی آن شرکت قرار دارند نیز بهره می گیرید.
 • گاهی اوقات با سپردن کار مالی خود به شرکت های خدمات مالی یا افراد با تجربه از وقوع زیان های بزرگی در بخش مالیاتی یا جرایم یا تصمیم گیری های مدیریتی مبتنی بر اطلاعات مالی غلط جلوگیری می کنید.

سخن آخر اینکه ، وقتی در بخش ” حسابدار آماده به کار ”  وب سایت ها یا روزنامه ها به دنبال کسانی می گردیم که کار حسابداری ما را انجام دهند و از خدمات تخصصی آنها استفاده کنیم حتما به یاد داشته باشیم که بهترین آنها را انتخاب نماییم و از سابقه خوب آنها مطمئن شویم. برای این کار می توانیم از آنها رزومه کار بخواهیم و سوابق قبلی آنها را بررسی کنیم.

 

منبع مطلب:کاری از دنیای کار

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

7 نظر

 1. مهسا

  من امسال حسابداری دانشگاه ملی اوردم رشته ای بود ک اصلا نمیخواستم بیارمش الانم خیلی نگرانم ک برام کار نباشه چون میگن پارتی و سابقه کار خلیلی مهمه ک بعد از فارغ التحصیلی هیچکدومشو ندارم خوشحال میشم نظراتتون رو بدونم دوستان

  پاسخ
 2. یداله هوشنگی

  چند ساله که از رشته حسابداری فارغ التحصیل شدم ولی کار گیرم نمیاد همشون سابقه چند ساله میخوان که ما نداریم . دعا هم کارساز نیست

  پاسخ
  1. رویا مسلمی

   سلام . حسابداری بازارکار خوبی دارد سعی کنید توانایی های خود را افزایش دهیدنرم افزارهای تخصصی یاد بگیرید …. حتما استخدام می شوید

   پاسخ
 3. سمیرا

  سلام.من سمیرا هستم لیسانس مهندسی کشاورزی دارم .البته چون بی هدف درس خوندم این رشته رو خوندم اما چن وقت فهمیدم واقعا به حسابداری علاقه دارم .به تازگی یه دوره کوتاه حسابداری که شامل آموزش چن تا نرم افزار و امور مالیاتی بود رو گذروندم حالا هم دنبال یه شرکت میگردم که برم چن وقتی رایگان کار کنم که حداقل کار یاد بگیرم.واسم دعا کنید .

  پاسخ
 4. زینب

  من چند سال برای ۳ شرکت کار پاره وقت انجام دادم . در مجموع هم راضی هستم هم ناراضی . از این بابت که کارم دست خودم بود و خودم برنامه ریزی می کردم هر وقت دلم می خواست می رفتم مسافرت یا تفریح خیلی خوب بود ولی این که امنیت شغلی مشخصی نداشتم برام سخت بود. اینکه هر سال باید با شرکت قرارداد می بستم و چک و چونه میزدم یا بعضی وقت ها انتظارات بیش از حد ازم داشتن . اما در مجموع تجربه بدی نبود. اما الان یک سال هست که مجددا به عنوان رئیس حسابداری استخدام هستم. البته حسابداری پاره وقت خیلی به تجربه ام کمک کرد و الان راضی ام.

  پاسخ
 5. یک حسابدار ارشد فری لنسر

  با سلام و احترام
  از کارشناسان محترم دنیای کار تشکر می کنم که به خوبی در خصوص بازار کار فری لنسرهای مالی در ایران صحبت کردند و تحلیل خوب و ساده ای ارائه دادند. بنده حدود ۲۰ سال سابقه کار مالی دارم و ۱۲ سال است که به صورت فری لنسر کار می کنم . البته این واژه در حسابداری کمتر کاربرد دارد ولی صحیح است. آینده بازار کار در دنیا از آن فری لنسرها است که می توانند وقت خود را مدیریت کنند – درآمد بیشتری داشته باشند و خودشان دارای برند هستند. برای همه حسابداران آرزوی موفقیت دارم و عرض می کنم که به این نوع کار هم فکر کنید و البته باید تعهد به کارفرما و تخصص را حتما ضمیمه کارتون کنید.

  پاسخ
 6. حسین

  سلام دوستان
  من ۲ سال پیش حدود ۲ ماه دنبال کار جدید بودم اما هرجا رزومه می دادم می دیدم شرکتش به درد بخور نیست و در نهایت تو بخش آماده به کار روزنامه همشهری یه آگهی دادم که خبر خاصی نشد ولی ۲ بار دیگه دادم تا نهایتا چند تا شرکت با من تماس گرفتند و تو یکشیون دارم الان کار می کنم. البته نمی گم که خیلی از این کار راضی ام به نظر من هم بخش آماده به کار همینطوری که کارشناسان دنیای کار نوشتند بیشتر برای شرکت های حسابداری و کسانی هست که کار مالیاتی و پرونده های خاص حسابداری برمی دارند مناسبه

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.