بیشترین حقوق در آمریکا متعلق به کیست؟

بیشترین حقوق در آمریکا متعلق به کیست؟

در حوزه استخدام، موضوع درآمد و حقوق و افرادی که بیشترین حقوق و درآمد را دارند، همیشه جذابیت های خاص خود را داشته است. ما نیز به همین دلیل تا کنون در چند مقاله به موضوع بیشترین حقوق و درآمدها و دارندگان آنها پرداخته ایم ( مثلا اینجا ، اینجا و اینجا). طبیعتاً در کشوری مانند آمریکا با اقتصادی پویا و رقابتی نفسگیر در بازار کسب و کار و درآمد، این جذابیت بیشتر نیز خواهد بود.

اما به نظر شما بیشترین حقوق در آمریکا متعلق به کیست: رییس جمهور ؟ یکی از سناتورها ؟ یا شاید هم یکی از تجار بنام و مشهور ؟ بهتر است عجله نکنید! روزنامه نیویورک تایمز مدتی قبل فهرستی را از افرادی منتشر کرد که در سال گذشته میلادی، بالاترین حقوق را در این کشور دریافت کرده بودند.

در این فهرست، “دیوید زاسلاف” رئیس شرکت تلویزیونی دیسکاوری در راس این فهرست قرار گرفت.

بیشترین حقوق آمریکا

۱۵۶ میلیون دلار برای یک سال یعنی حدود ۱۳ میلیون دلار برای هر ماه! البته بخشی از این حقوق در قالب سهام این شرکت و اختصاص یک هواپیمای خصوصی که هزینه هایش را شرکت می پردازد پرداخت می شود.

 

discovery2

ساختمان مرکزی شرکت رسانه ای دیسکاوری در شهر سیلور اسپرینگ ایالت مریلند آمریکا

او در سال ۲۰۰۷ به این سمت منصوب شد و در سال گذشته هم قراردادش را با شرکت تمدید کرد تا برای یک دوره ۴ ساله دیگر در این سمت باقی بماند. معدود مدیرانی را می توان در آمریکا در نظر داشت که برای مدت زمان زیادی در سمت خود باقی مانده اند.

 

با این حال یک سوال اساسی وجود دارد:

آیا زاسلاف شایسته دریافت این پولها هست یا خیر؟

نگاهی به عناوین او گویای دلیل دریافت این حقوق زیاد است:

تغییرات در شرکت تلویزیونی دیسکاوری آمریکا بعد از آمدن رئیس فعلی در سال ۲۰۰۷ تاکنون (۲۰۱۵).

۱- ارزش شرکت دیسکاوری در بورس وال استریت از ۵ به ۲۰ میلیارد دلار افزایش یافت.

۲- تعداد بینندگان کانال های شرکت شامل بیش از ۱۰۰ کانال، از ۲۸۰ میلیون بیننده در سال ۲۰۰۷ به ۱.۵ میلیارد بیننده در نزدیک به ۲۰۰ کشور جهان افزایش یافت.

۳- درآمد شرکت در سال ۲۰۰۷ میلادی، ۳ میلیارد دلار بود اما این رقم در سال گذشته میلادی (۲۰۱۴) به رقم ۸ میلیارد دلار رسید.

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. علیرضا

    خوش به حالش واقعا نوش جونشون چون به خاطر شایستگی و درآمدی که برای شرکتشون ایجاد می کنند پول می گیرند نه رانت و پارتی بازی

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.