استفاده نادرست بازار کار انگلیس از تحصیلکرده ها

 
آمارها نشان می دهد حداقل نیمی از افراد تحصیلکرده‌ انگلیسی دارای مشاغلی هستند که نیاز به مدرک دانشگاهی ندارد.

موسسه (CIPD (Chartered Institute of Personnel and Development آماری منتشر کرده است که در آن بیش از ۵۸ درصد از افراد تحصیلکرده در مشاغلی فعالیت می‌کنند که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارد یا با رشته تحصیلی آنها مرتبط نیست.

پیتر چیز مدیر مؤسسه CIPD معتقد است که انگلیس باید دورهء گذاری را طی کند تا بتواند مولد محیطی باشد که بازده بیشتر و مهارت‌های بیشتر در زمینه‌های کاری را شاهد باشیم و این امر تنها با بهبود شرایط حاکم بر بازار کار تحقق می‌یابد.

وی افزود: مشکل فوق عواقب منفی زیادی دارد. به عنوان مثال بازار کار از افراد تحصیلکرده در مشاغلی استفاده می‌کند که نیازی به مدرک و مهارت ویژه‌ای ندارد. در نتیجه، شمار زیادی از افراد تحصیلکرده مشاغلی دارند که اصلا نیازی به تحصیلات ندارد. آن دسته از مشاغلی هم که نیاز به تحصیلات یا تخصص خاصی دارند یا از رونق افتاده‌اند یا دیگر وجود ندارند. این مسئله به خصوص در بخش تولید و ساخت‌وساز بیشتر نمود پیدا کرده است.

این گزارش عنوان می‌کند توسعه مشاغلی که نیاز به مهارت‌های زیاد و تخصصی دارند یک بحث ملی است و توصیه می‌کند که دولت و سازمان‌های مربوط باید به گونه‌ای عمل کنند که افراد تحصیلکرده در حوزه‌هایی کار کنند که بتوانند از مهارت‌های خود بهره بیشتری ببرند. همچنین تاکید می‌کند جوانانی که می‌خواهند در آینده وارد بازار کاری شوند که نیاز به مدرک دانشگاهی ندارد، بهتر است دوره‌های کارآموزی فنی و حرفه‌ای را به جای دوره‌های دانشگاهی بگذرانند.

سخنگوی یکی از موسسات مربوط به مشاغل گفت که در حال حاضر به دنبال راهی هستیم که ترکیبی از تحصیلات دانشگاهی و دوره‌های کارآموزی باشد تا اطمینان حاصل کنیم که افراد می‌توانند از مهارت‌های خود در حوزه‌ کاری بیشتر استفاده کنند.
 
منبع: خبرگزاری آنا

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.