از استخدام صدابردار و درآمد و حقوق او چه می دانید؟

از استخدام صدابردار و درآمد و حقوق او چه می دانید؟

وضعیت بازار کار و  استخدام صدابردار

معمولاً استخدام صدابردار در صدا و سیما و یا بعضی استودیو های صدا انجام می شود. برخی نیز به صورت مستقل و قراردادی با تلویزیون، رادیو و شرکت های تولید فیلم کار می کنند. این قراردادها بسته به نوع پروژه می تواند یک روزه تا چند ماهه باشد.

بدیهی است مهم ترین عامل برای موفقیت در شغل صدابرداری، آشنایی با آخرین تکنولوژیها و داشتن مهارت زیاد در کار صدابرداری و صداگذاری است. افراد توانمند می توانند در بهترین مکان ها با موقعیت کاری مناسب استخدام شوند.

وضعیت استخدام صدابردار در برخی کشورهای جهان


آمریکا -
پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام صدابرداران بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، رشد ۱۰ درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل ۱۴ درصد می باشد. 

 

درآمد صدابردار

حقوق و درآمد صدابردار در بخش خصوصی نیز با توجه به سیاست ها و وضعیت مالی شرکت های مختلف، متفاوت است. در مورد صدابرداری که خود استودیو دارد و مستقل کار می کند نیز، شرایط متفاوت است. میزان درآمد او بستگی به میزان فعالیت و تعداد قراردادهایش دارد.

وضعیت درآمد صدابردار در برخی کشورهای جهان

آمریکا – متوسط درآمد سالانه شغل صدابرداری ۴۷.۰۸۰ دلار (برای همه مشاغل ۳۳.۸۴۰ دلار) در سال ۲۰۱۰  و مطابق با آخرین آمارهای سال ۲۰۱۳، ۵۴.۰۰۰ دلار بوده است.

انگلستان – متوسط درآمد سالانه شغل صدابرداری برای افراد تازه کار در یک کار تمام وقت بین ۲۷.۵۰۰ تا ۳۸.۰۰۰ دلار و برای افراد با تجربه بین ۵۸.۵۰۰ تا ۱۱۷.۰۰۰ دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

 

به زودی …

اطلاعات بیشتری در خصوص وضعیت بازار کار و استخدام صدا بردار در ایران و سایر کشورها به زودی در سایت منتشر خواهد شد. 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.