آیا می دانید مهندسان و مدیران مایکروسافت چقدر حقوق می گیرند ؟

آیا می دانید مهندسان و مدیران مایکروسافت چقدر حقوق می گیرند ؟

درباره غول کامپیوتری دنیا

شرکت مایکروسافت چندین دهه است که به عنوان یکی از شرکت ها و بازیگران غالب در صنعت فناوری اطلاعات شناخته می شود. چه به این شرکت علاقه داشته باشید و چه از آن بدتان بیاید، شرکت مایکروسافت تقریبا روی همه افراد در هر کجای جهان تاثیر گذاشته و خیلی از افراد به طریقی به محصولات و خدمات آن وابسته شده اند.

 

حقوق بالا ، تولید میلیونر

شرکت مایکروسافت همچنین به دلیل دستمزدهای بالایی که دارد در بین شرکت های پیشرفته جهان شناخته شده است. این شرکت توانسته است با استخدام های خود در طول سال های گذشته و پرداخت حقوق های خیلی خوب برای فارغ التحصیلان نخبه دانشگاه های برتر دنیا بیش از ۱۰ هزار نفر به تعداد میلیونرهای جهان اضافه کند و این روند همچنان ادامه دارد.

در حال حاضر یعنی سال ۲۰۱۴ نزدیک به ۱۴۰ هزار نفر در این مجموعه بزرگ کار می کنند و اگرچه همه آنها میلیونر نیستند، دستمزد سخاوتمندانه ای می گیرند و گاهی پاداش های نجومی اخذ می کنند.

در اینجا با استفاده از داده های گلس دور (Glassdoor)، فهرستی از بالاترین دستمزد کار در شرکت مایکروسافت را از کمترین تا بیشترین مقدار تهیه کرده ایم.

حقوق مهندس توسعه نرم افزار: ۱۰۴ هزار دلار

مهندس توسعه نرم افزار برنامه نویسی است که نسبت به متخصص های برنامه نویسی تجربه کمتر دارد. دستمزد این فرد به علاوه پاداش و سهام گاهی به ۱۱۴ هزار و ۵۸۵ دلار می رسد.

حقوق محقق ارشد: ۱۸۴ هزار دلار

شرکت مایکروسافت مجموعه تحقیقات و توسعه بزرگی دارد که در آنجا کارمندان درباره کامپیوتر و فناوری پژوهش می کنند. یک محقق ارشد کسی است که دست کم پنج سال سابقه در حوزه مطالعات و پژوهش داشته باشد. دستمزد این فرد با پاداش و سهام شرکت گاهی به ۲۸۲ هزار دلار هم می رسد.

حقوق مدیر ارشد: ۱۹۵ هزار دلار

چنان که از نام این سمت شغلی هم برمی آید، از کارمندان مدیر متوسط شرکت مایکروسافت محسوب می شود. برای نمونه، بر طبق قانون استخدامی مایکروسافت، مدیر ارشد کسی است که دست کم هشت سال تجربه مدیریتی و توسعه استراتژیک داشته باشد. حقوق این فرد به علاوه پاداش و سهام به ۳۱۴ هزار دلار می رسد.

 

حقوق مدیر خلاقیت: ۱۸۳ هزار دلار

مدیر خلاقیت فردی است که به امور طراحی در شرکت مایکروسافت می پردازد. این کارمند در حقیقت چشم انداز محصولات و خدمات رابط کاربری آنها، ظاهر و حسی که به کاربر می دهد و مواردی از این قبیل را ترسیم می کند. دستمزد این فرد گاهی همراه با سهام و پاداش به ۱۹۴ هزار دلار می رسد.

حقوق مدیر توسعه: ۲۰۷ هزار دلار

مدیر توسعه در حقیقت عنوان دیگری برای مدیر ارشد تیم هایی است که فناوری های جدید را برای شرکت پیاده سازی می کند. در حقیقت افرادی که برای این موفقیت شغلی اقدام می کنند، وظیفه مهندسی و رهبری محصولات جدید در مایکروسافت را برعهده می گیرند. دستمزد این افراد به علاوه پاداش و سهام به ۴۳۲ هزار دلار می رسد.

حقوق مدیرکل: ۲۲۵ هزار دلار

این شرکت با داشتن ۱۲۳ هزار کارمند به موقعیت های متوسط مدیریتی زیادی نیاز دارد. هر چند مدیرعامل این شرکت، یعنی آقای ساتیا نادلا در کاهش تعداد لایه های مدیریتی فعالیت هایی انجام داده، چند موقعیت شغلی در رده پایین تر از مدیرعامل هستند که درآمدشان گاهی به ۴۵۷ هزار دلار می رسد.

مطالب مرتبط