معرفی آزمون کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی

معرفی آزمون کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی

یکی از فرصتهای شغلی حسابداری در بخش استخدام دولتی ، استخدام کارشناس رسمی دادگستری است که به عنوان استخدام پاره وقت حسابدار  مورد توجه علاقه مندان این شغل قرار دارد.

این مقاله شما را با شرایط شرکت ، مراکز برگزار کننده ، تاریخچه برگزاری ، نوع سوالات و منابع آزمون کارشناس رسمی دادگستری در رشته حسابداری و حسابرسی آشنا می کند.

 

آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته حسابداری و حسابرسی

برای شرکت در آزمون کارشناس رسمی دادگستری باید در رشته مورد تقاضا، تخصص و تحصیلات داشته باشید. یکی از رشته هایی که تقریبا در اکثر سالها در آزمون کارشناس رسمی دادگستری مورد نیاز بوده است، رشته حسابداری و حسابرسی است.
 

فارغ التحصیلان چه رشته هایی اجازه شرکت در آزمون کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی را دارند؟

فارغ التحصیلان رشته های مرتبط به این حوزه از جمله حسابداری، مدیریت مالی و مدیریت بازرگانی مجاز به شرکت در آزمون کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی هستند.
 

آزمون کارشناس رسمی دادگستری توسط چه مراکزی برگزار می شود؟

طبق قوانین موجود آزمون کارشناس رسمی دادگستری توسط دو مرکز کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز امور مشاوران و کارشناسان رسمی قوه قضائیه برگزار می شود.
 

آزمون کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی در چه سال هایی برگزار شده است؟

آزمون کارشناس رسمی در رشته حسابداری و حسابرسی در سال های۸۱، ۸۳، ۸۴، ۸۵، ۸۶، ۸۷، ۸۸، ۹۰ و ۹۳ توسط مرکز امور مشاوران قوه قضائیه برگزار شده است که برای دریافت این سوالات به همراه پاسخنامه ( به جز ۹۳) می توانید از لینک زیر استفاده کنید. توجه داشته باشید که کلید سوالات توسط خود این مرکز ارائه شده است :

دانلود سوالات آزمون کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی به همراه پاسخنامه

همچنین آزمون های کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی که توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری تا کنون برگزار شده در سال های ۷۱، ۷۵، ۷۶، ۷۷، ۷۸، ۷۹، ۸۱، ۸۲، ۸۴، ۸۶، ۸۸ و ۹۰ بوده است. برای دریافت این سوالات می توانید از لینک زیر استفاده کنید :

دانلود سوالات آزمون کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی

 

آزمون کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی به صورت تشریحی است یا تستی؟

در سال های اولیه که آزمون کارشناس رسمی دادگستری برگزار می شد، معمولا بیشتر آزمون ها به صورت تشریحی و گاهی به صورت تستی و تشریحی بود ولی در سال های اخیر کلیه سوالات آزمون کارشناس رسمی دادگستری از جمله در رشته حسابداری و حسابرسی به صورت تستی برگزار می گردد.
 

بهترین منابع برای آمادگی آزمون کارشناس رسمی دادگستری حسابداری چیست ؟

به دلیل آنکه معمولا منابع مشخصی برای آزمون کارشناس رسمی دادگستری ارائه نمی شود، یکی از بهترین راه ها برای کسب آمادگی لازم برای آزمون کارشناس رسمی، استفاده از سوالات سال های قبل این آزمون می باشد. ما سعی کرده ایم تا مجموعه کامل سوالات کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی را در اختیار شما قرار دهیم که لینک آنها را در بالا مشاهده می کنید.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

11 نظر

 1. ثریا

  با سلام و احترام.
  من ارشد مدیریت دولتی گرایش مالی هستم . در مدرکم لغت مالی نوشته نشده ولی چندین واحد مرتبط مالی به جای منابع انسانی پاس کردم.آیا مجاز به این آزمون هستم؟لطفا جواب بدید

  پاسخ
  1. مهدی

   با سلام
   چون این سوالات توسط مرکز امور مشاوران قوه قضائیه که برگزار کننده آزمون بوده است هنوز منتشر نشده

   پاسخ
 2. آبتین

  درود برشماثبت نام آزمون سال ۹۵ از ۱۷اردیبهشت آغاز شد و۲خرداد پایان ثبت نام است مبلغ دویست هزارتومان پرداخت با کارت در سایت به همراه گواهی پنج سال سابقه کار ومدرک تحصیلی که از زمان اخذ ان پنج سال گذشته باشد به همراه شناسنامه کارت ملی وکارت پایان خدمت برای آقایان مدارک لازم هستند .دویست هزارتومان رو بابت چی میگیرن فقط خدا میدونه .دزدی در روز روشن به این میگن

  پاسخ
 3. داود هاشمی

  با سلام
  لطف کنید یه کانال ارتباطی تو دنیای مجازی(تلگرام)ایجاد کنید و اطلاعات را ارسال کنید که راحتتر بشه استفاده کرد .
  رشته های دیگه این کار را انجام دادن .ممنون

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.